Czytających: 9489

III-liga siatkarek: IKS nadal bez seta

Sobota, 4 stycznia 2014, 22:25
Aktualizacja: 0:43
W trzecim spotkaniu debiutanckiego sezonu w III–lidze, siatkarki IKS–u Jelenia Góra ponownie przegrały 0:3, tym razem z Tygrysami Strzelin (13:25, 12:25, 19:25).

W sobotni wieczór licznie zgromadzona publiczność w hali SP 10 obserwowała zmagania ligowego nowicjusza z faworytem do awansu. Zgodnie z oczekiwaniami podopieczne Jerzego Sarny musiały przełknąć gorycz kolejnej porażki, ale fragmentami ich gra mogła się podobać i zebrane doświadczenia mogą procentować w przyszłości. Pierwszy set bez większej historii padł łupem strzelinianek (13:25). Druga partia rozpoczęła się od niesamowitej serii dla przyjezdnych, które prowadziły już 12:0, a cały set wygrały 25:12. Ostatnia partia, podobnie jak w spotkaniu z AZS-em Wrocław, dawała nadzieję na historyczny punkt dla IKS-u, jeleniogórzanki prowadziły 10:3, ale nie zdołały utrzymać przewagi i przegrały do 19, a cały mecz 0:3.

IKS Jelenia Góra - Tygrysy Strzelin 0:3 (13:25, 12:25, 19:25)

IKS: Wierzbicka, Obajda, Kowalska, Banasik, Łozowska, Frontczak, Ryś, Brzezik, Delestowicz. Libero: Majewska, Płoszczyca.

Tygrysy: Pawleta, I.Kozińska, Żurawska, Śliwa, Szulikowska, Pawlak, M.Kozińska.