MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

IKS już trenuje, siatkarski sezon rozpoczęty

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 19:47
Aktualizacja: Wtorek, 12 sierpnia 2014, 14:44
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Od minionej soboty dziewczęta z IKS–u Jelenia Góra rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu, w którym czekają je nowe wyzwania – m.in. kolejny sezon w rozgrywkach III–ligi seniorek organizowanej przez Dolnośląski Związek Piłki Siatkowej.

- Zaczynamy od motoryki i wydolności – mówi Jerzy Sarna, trener IKS-u i dodaje - Z tego względu, że kontakt z piłką jest nieoceniony, dziewczęta będą miały również okazję zagrać w turnieju siatkówki plażowej, który ma się odbyć 17 sierpnia na terenie otwartego basenu przy ulicy Sudeckiej.

- Niecały tydzień później sekcja wyjeżdża na obóz do Złotoryi, są jeszcze wolne miejsca, gdzie będzie pracować nad techniką, taktyką i udoskonaleniem zgrania drużyny. Pod koniec obozu, 29 sierpnia IKS organizuje mocno obsadzony turniej, w którym zagrają takie zespoły jak Świdnica, która zajęła 5. miejsce w finałach mistrzostw Polski, a także Wałbrzych, Oława i Brzeg Dolny. Turniej będzie doskonałą okazją do przećwiczenia wszystkich elementów obecnych na obozie – podkreśla trener IKS-u.

Po powrocie, treningi będą się odbywały trzy razy w tygodniu a miesiąc po obozie, 27 września na terenie hali Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”, IKS Jelenia Góra organizuje kolejną dużą imprezę – Turniej Siatkówki Kobiet o Puchar Jeleniej Góry. Wezmą w nim udział drużyny rywalizujące w III lidze – AZS Uniwersytet Przyrodniczy (2. miejsce), MDK Fabryczna Wrocław (przystępuje do rozgrywek), SMS Olimp Oborniki Śląskie (3. miejsce) oraz ponownie Świdnica, w której będą grały dziewczęta mające doświadczenie z II-ligi kobiet. Co więcej będzie to turniej międzynarodowy – Jelenia Góra będzie gościć VFB Goerlitz. Mierzenie się z mocnymi drużynami, pozwoli dziewczętom zdobywać kolejne doświadczenie, tak ważne w dążeniu oraz doskonaleniu się i osiąganiu coraz to lepszych wyników.

Oprócz udziału w III-lidze, Integracyjny Klub Sportowy ma w planach organizację przynajmniej kilku imprez dla młodzieży z Jeleniej Góry oraz całego regionu. Klub przypomina również o naborze do sekcji młodziczek, które rozpoczną zajęcia już od 2 września prowadzone przez doświadczonego trenera Andrzeja Kołaczyka. Klub zaprasza także na treningi juniorek. Więcej informacji na temat imprez i treningów można znaleźć na stronie internetowej klubu: www.iksjeleniagora.republika.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Janowickie siatkarki awansowały na MP!

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 13-08-2014 20:27
Intergacyjny Klub Sportowy co to znaczy ??? z kim sie te dziewczyny integruja ??? napisz panie trener
~kubson 31-08-2014 22:01
Chyba sie integruja miedzy soba żeby z tym kolesiem jakos wytrzymac.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Ruszyła procedura ws. referendum

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Tenisiści walczą o puchar

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1425
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%