Zalogowanych: 7

Jelenia Góra: II–ligowiec nie sprostał Karkonoszom

Niedziela, 22 stycznia 2012, 18:29
Aktualizacja: 18:30
Jeleniogórskie Karkonosze rozpoczęły przygotowania do rundy wiosennej od konfrontacji z wymagającym przeciwnikiem, jakim jest drugoligowy Górnik Wałbrzych. Podopieczni Artura Milewskiego wypadli bardzo pozytywnie na tle silnego rywala i po zaciętym pojedynku zremisowali 3:3.

Biało-niebiescy intensywnie trenują w przerwie zimowej, spotykają się od poniedziałku do czwartku, a w soboty mają zaplanowane gry kontrolne. Pierwsza z nich z zajmującą 11. pozycję w II-lidze zachodniej - ekipą Górnika, nie przyniosła wstydu. Wręcz przeciwnie, Karkonosze nie przestraszyły się wyżej notowanego rywala i zasłużenie zremisowali 3:3 po golach Bijana, Kowalskiego i Gęcy.

Jeleniogórzanie w trakcie remontu stadionu przy ul. Złotniczej trenują w hali, na Orliku, w terenie oraz na siłowni, a kolejne test-mecze rozegrają z silnymi rywalami jak: Miedź Legnica (II-liga), Promień Żary (III-liga), Lechia Dzierżoniów (III-liga), a także z Prochowiczanką, Łużycami Lubań oraz Strzelinianką. Na 10. marca zaplanowana spotkania ćwierćfinałowe okręgowego Pucharu Polski, ale rywal biało-niebieskich nie jest jeszcze znany. Do drużyny powrócił po rocznej przerwie Tomasz Malinowski, jeśli chodzi o ubytki to odszedł jedynie Zbigniew Murdza. Miał odejść Tomasz Krakówka, ale nie dogadał się z Czarnymi Żagań i pozostanie w Jeleniej Górze. Do zespołu przymierzany jest również Norbert Majer ze Stelli Lubomierz.

- Będziemy walczyć w każdym meczu o zwycięstwo, chcemy na koniec sezonu zająć pozycję nie gorszą niż obecna (5. miejsce - przyp.). W tej chwili klubu nie stać na awans, trzeba dopiąć parę spraw organizacyjnych, ale zobaczymy co wyniki przyniosą - powiedział trener Karkonoszy, Artur Milewski.