Zalogowanych: 24

Wrocław: II–liga koszykarzy: Wrocław zdobyty!

Niedziela, 8 listopada 2015, 13:04
Aktualizacja: 13:22
Koszykarze Sudetów Jelenia Góra po raz drugi w tym sezonie zagrali w meczu wyjazdowym i w przeciwieństwie do spotkania w pierwszej kolejce (przegrana w Poznaniu), wracają z tarczą. Podopieczni Jarosława Wilusza po zaciętym pojedynku pokonali wrocławski Gimbasket.

Początek sobotniego spotkania należał do jeleniogórzan, którzy w drugiej kwarcie prowadzili 21:12, ale z każdą minutą gospodarze zbliżali się do rywali i wielokrotnie obie ekipy zmieniały się na prowadzeniu. W decydującej "ćwiartce" Gimbasket prowadził nawet 52:48 (36. minuta), ale kolejne 9 punktów zapisali na swoim koncie koszykarze Sudetów i do ostatnich sekund kontrolowali wynik meczu. Celna "trójka" w ostatniej sekundzie w wykonaniu Malitki ustaliła wynik na 60:57 dla drużyny ze stolicy Karkonoszy. Mecz we Wrocławiu był pojedynkiem młodzieżowców obu ekip, doświadczeni gracze Sudetów z wyjątkiem trenera Wilusza więcej czasu spędzili na ławce rezerwowych (chociażby Łukasz Niesobski zagrał tego dnia niespełna 15 minut).

Gimbasket Wrocław - Sudety Jelenia Góra 57:60 (12:16, 18:15, 7:9, 20:20)
Gimbasket:
Kamberski 16, Malitka 16 (14 zbiórek), Wajerwoski 13, Kopczyński 10, Gałczyński 2, Borkowski, Mańkiewicz, Chwastyk.
Sudety: Zuber 12, Raczek 11, Ł. Niesobski 9, Wilusz 8, Drąg 8, Serbakowski 6, Minciel 6, Wojciul, Lipski.

Po 6. kolejkach Sudety z dorobkiem 10 punktów (bilans 4-2) zajmują szóstą lokatę w tabeli gr. D II-ligi. Za tydzień (14.11, godz. 19) zmierzą się przed własną publicznością z Rawią Rawicz (4. miejsce, również 10 pkt.).