MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

III Targi NGO za nami

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 października 2017, 8:25
Aktualizacja: Wtorek, 3 października 2017, 6:29
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Organizacje pozarządowe działające w Jeleniej Górze i okolicach po raz trzeci zaprezentowały się mieszkańcom i turystom, aby uświadomić ich czym się zajmują i w jaki sposób można dołączyć do grona aktywistów, aby urozmaicić sobie czas po godzinach pracy czy szkoły. W odróżnieniu od poprzednich edycji, które odbywały się na Placu Ratuszowym, tym razem Fundacja Jagniątków, która jest organizatorem wydarzenia, zaprosiła uczestników i zwiedzających do Galerii Sudeckiej.

Najwięcej wystawców było pierwszego dnia (sobota, 30.09), kiedy to swoją ofertę przedstawiało ok. 30 organizacji. Znacznie skromniej było w niedzielę, ale klienci galerii handlowej również mogli przebierać w atrakcyjnych ofertach obejmujących różne dziedziny życia.

- Targi mają przybliżyć mieszkańcom Jeleniej Góry działalność organizacji pozarządowych, która jest dość szeroka: od tych zajmujących się oświatą, edukacją dla dzieci, zajęciami dla seniorów, miłośników Kresów, organizacje hobbystyczne, krzewiące kulturę, po kluby sportowe i wiele innych - powiedział Sławomir Wieteska z Fundacji Jagniątków.

Jak podkreślają organizatorzy, miejsce targów nie jest przypadkowe. - Życie przeniosło się do galerii handlowych, więc próbujemy się dostosować do tego, co się dzieje w społeczeństwie, aby jak najwięcej mieszkańców mogło się zapoznać z ofertą NGO - dodał S. Wieteska.

W trakcie targów zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą przy stoiskach poszczególnych organizacji, a na scenie odbywały się występy i prezentacje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Działka nad zabytek?

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Kazik111 2-10-2017 12:55
Nic się nie zmieniło ! Jelonka nadal bezkrytycznie informuje o wydarzeniach, które z tytułami maja mało wspólnego. Szkoła Tańca to przedsięwzięcie komercyjne; podobnie pozostałe podmioty + instytucje budżetowe. Jaka jest prawda o jeleniogórskich NGO'sach ?
~notak 2-10-2017 15:34
Dokładnie, tłumów to tam nie widać, rączka rączkę myje, układy....sztuka dla sztuki, wiadomo o co chodzi ;) Też chętnie bym się dowiedział kto na tym zarabia, na przykład..... :)
~nnj 2-10-2017 17:13
gdzie jest kson ?
~do 17,13 2-10-2017 19:25
No jak gdzie. Przecież byli obecni. Byli reprezentowani przez JPB ( widać na FOTO )
~do 17,13 2-10-2017 19:32
No jak gdzie. Przecież byli obecni. Byli reprezentowani przez JPB ( widać na FOTO )
Tomasz Miroszkin 2-10-2017 22:01
Fundacja Jagniątków - Czy to Ci geszefciarze którzy z Jagniątkowem nie mają nic wspólnego, czy to przypadkiem nie oni wydębili od miasta za 1 zł wielki budynek z olbrzymią działką w Jagniątkowie ... a ostatnio sprzedali go za grubą kasę ... i nikt za to nie beknął?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czarnoborska telewizja

Trwa rozbudowa SOSW

IMGW ostrzega: może grzmieć i padać

Spotkali się z Beatą Kempą

Drastyczne billboardy

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%