MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

III edycja Łysogórek za nami!

Wiadomości: Dziwiszów
Środa, 3 sierpnia 2011, 23:00
Aktualizacja: 23:01
Autor: Przemo
Fot. użyczone
III edycja Łysogórek MTB 2011 przeszła już do historii. Przed miesiącem Łysogórki upłynęły pod znakiem deszczu. W dniu 31 lipca 2011 było tak samo.

- Dokładnie tak samo, a nawet gorzej z pogodą! Zimno! Wietrznie! Wszystko ociekało wodą. Przez cały dzień padał drobny, ale za to uporczywy deszcz. W tej sytuacji wypada zażartować: zmieńmy nazwę "Łysogórki" na "Wodnogórki" – wyznawali z uśmiechem uczestnicy zawodów.

Kiedy już dzięki temu poprawiliśmy sobie humor, popatrzmy na to co działo się na trasie III Łysogórek. Mimo tej okropnej pogody frekwencja dopisała. Na starcie pojawiły się tradycyjnie dolnośląskie kluby, jak i z dalszych rejonów Polski. Między innymi: Lechia Piechowice, MTB Lubawka, Karkonosze Bike Team, Kellys Team, Bike Stacja PL, KTM Racing Team Złoty Stok, Team Podgórzyn, Cyklo Sport Bolesławiec, Lubiński Klub Rowerowy Biker, ART- AZAI Leszno. Także zawodnicy z Bielawy, Kwieciszowic, Lubina, Bolesławca czy Lubania. Nie zabrakło przedstawicieli nawet z dalekiego Gdańska czy Kwidzynia.

Punktualnie o godz. 11.00 prezes Szkoły Narciarskiej Aesculap Joanna Ceglińska dała sygnał do startu pierwszej, dziecięcej grupy. W drugiej kolejności wystartowali pozostali zawodnicy. Po krótkiej rundzie w okolicy schroniska kilkudziesięciu bikerów zniknęło we mgle. Kilkaset metrów po nartostradzie nr 2, a dalej już w mokrym tego dnia lesie. Zawodnicy przejeżdżający kałuże wzbijali fontanny wody. Walka na trasie była jak zwykle bardzo zacięta. Chociaż na zjazdach dawało się zauważyć sporą asekurację ze strony kolarzy. Było ślisko jak na lodowisku. Szczególnie interesująco wyglądała rywalizacja w grupie ŁM5, chyba najmocniej obsadzonej. Walka o pierwsze miejsce na podium rozegrali między sobą Krzysztof Brzuzek z Gdańska i Łukasz Ryż z Bolesławca, wygrał ten pierwszy.

Zakończenie zawodów musiało się odbyć, ze względu na padający ciągle deszcz w schronisku, w kawiarni na Łysej Górze. W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Marcin Kondoł (Lubawka), Weronika Mikołajczyk (Kamienna Góra), Michał Lubieniec (Piechowice), Albert Pogwizd (Lubawka), Agnieszka Szwinta (Jelenia Góra), Adrian Tyszecki (Jelenia Góra), Dominika Niemiec (Lubawka), Krzysztof Brzuzek (Gdańsk), Angelika Szwinta (Jelenia Góra), Jarosław Wojczak (Piechowice), Maria Tyszecka (Jelenia Góra), Tomasz Borowski (Lubań).

Ogłoszenia

Czytaj również

Zwycięstwo Polski w Karpaczu

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~kilkujadek 4-08-2011 9:21
zdjecia i relacja jest takze na www.cieplice.net
~fgh 4-08-2011 17:31
Zaglądałem w Jelonkę żeby zobaczyć przyszłe imprezy i nic o tym nie było. Jak zwykle artykuł "po ptokach".
~xyz 4-08-2011 18:29
to nie zagladaj na jelonke tylko na strone aesculapa www.aesculap.com.pl
~do fgh 4-08-2011 20:57
http://www.jelonka.com/news,single,init,article,35230 jak się nie umie czytac tylko obrazki na stronach +18 ogladasz to nic dziwnego, ze przeoczyles zapowiedz... zerknij na link powyzej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poznaliśmy mistrzów Jeleniej Góry

Jeleniogórzanie wśród najlepszych

Jeleniogórzanie tuż za podium

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Sankami w memoriale Warzyboka

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
814
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%