MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

II Wystawa Promocyjna oraz Biesiada Karkonoska

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 4 września 2004, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 10 lutego 2006, 11:19
Autor: PK
Fot. PK
Pierwsza sobota września obfitowała w moc atrakcji. Co prawda większość jeleniogórzan pofatygowała się na Plac Ratuszowy dopiero wczesnym wieczorem aby uczestniczyć w koncercie „Tutaj jestem”, jednak jeśli ktoś pofatygował się wcześniej na Plac Ratuszowy lub w jego okolice nie musiał się nudzić o co zadbali organizatorzy przygotowując szereg imprez, wystaw i prezentacji.

Wesołym i kolorowym uliczkom poświęciliśmy osobny reportaż więc skupmy się na tym co działo się w samym Rynku. O godzinie 12-tej rozpoczęła się wystawa promocyjna pod hasłem „Wyprodukowano pod Śnieżką”. Była to już II edycja tej imprezy, której organizatorem jest Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego. W tym roku około 30 producentów zdecydowało się zaprezentować swoje produkty mieszkańcom Jeleniej Góry. Dominowały stoiska z wyrobami ręcznymi z drewna, wikliny i słomy, ale nie zabrakło też przedstawicieli innych branż. Najbogatszą ofertę zaprezentowały Zakłady Lniarskie „Orzeł”.

I tak podziwiając „owoce” regionalnego przemysłu coraz więcej osób niecierpliwie spoglądało na zegarki oczekując, aż wskazówka pokaże godzinę 14-tą. Powodem takiego stanu był fakt iż o tej właśnie godzinie rozpoczynała się „Biesiada Karkonoska”, podczas której za niewielkie pieniądze uczestnicy festynu mogli skosztować specjałów przygotowanych przez kuchnie najbardziej znanych hoteli w regionie. Bon uprawniający do konsumpcji kosztował zaledwie 5 złotych. Nabywszy go w jednym z licznie rozmieszczonych kiosków serwujących zimne piwko, można było się udać do stanowisk przygotowanych m.in. przez hotele „Bornit”, „Fenix” i „Mercure”, aby zamienić go na porcję wybranego specjału. Mi było dane skosztować smażonki karkonoskiej i mieszka ze schabu i powiadam Wam rozkoszy zaznało podniebienie, a i brzuch ledwo to pomieścił :-).

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Samochód i dron dla Straży Miejskiej

W KSON–ie pomogą wypełnić PIT

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

Przed nami finał WOŚP

Instrukcja obsługi dla gości pod Szrenicą

Osiedle zmienia się

Pościg na Zabobrzu

Nowy dyrektor WORD

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
150
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
7%