MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

II Wystawa Promocyjna oraz Biesiada Karkonoska

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 4 września 2004, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 10 lutego 2006, 11:19
Autor: PK
Fot. PK
Pierwsza sobota września obfitowała w moc atrakcji. Co prawda większość jeleniogórzan pofatygowała się na Plac Ratuszowy dopiero wczesnym wieczorem aby uczestniczyć w koncercie „Tutaj jestem”, jednak jeśli ktoś pofatygował się wcześniej na Plac Ratuszowy lub w jego okolice nie musiał się nudzić o co zadbali organizatorzy przygotowując szereg imprez, wystaw i prezentacji.

Wesołym i kolorowym uliczkom poświęciliśmy osobny reportaż więc skupmy się na tym co działo się w samym Rynku. O godzinie 12-tej rozpoczęła się wystawa promocyjna pod hasłem „Wyprodukowano pod Śnieżką”. Była to już II edycja tej imprezy, której organizatorem jest Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego. W tym roku około 30 producentów zdecydowało się zaprezentować swoje produkty mieszkańcom Jeleniej Góry. Dominowały stoiska z wyrobami ręcznymi z drewna, wikliny i słomy, ale nie zabrakło też przedstawicieli innych branż. Najbogatszą ofertę zaprezentowały Zakłady Lniarskie „Orzeł”.

I tak podziwiając „owoce” regionalnego przemysłu coraz więcej osób niecierpliwie spoglądało na zegarki oczekując, aż wskazówka pokaże godzinę 14-tą. Powodem takiego stanu był fakt iż o tej właśnie godzinie rozpoczynała się „Biesiada Karkonoska”, podczas której za niewielkie pieniądze uczestnicy festynu mogli skosztować specjałów przygotowanych przez kuchnie najbardziej znanych hoteli w regionie. Bon uprawniający do konsumpcji kosztował zaledwie 5 złotych. Nabywszy go w jednym z licznie rozmieszczonych kiosków serwujących zimne piwko, można było się udać do stanowisk przygotowanych m.in. przez hotele „Bornit”, „Fenix” i „Mercure”, aby zamienić go na porcję wybranego specjału. Mi było dane skosztować smażonki karkonoskiej i mieszka ze schabu i powiadam Wam rozkoszy zaznało podniebienie, a i brzuch ledwo to pomieścił :-).

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zlot Klasyków w Kowarach  

Czytelniczka: drogo i brudno

Odpust na Śnieżce

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Opieka nad seniorem – darmowe szkolenie

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów

Sołectwa kupują defibrylatory

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
580
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%