MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

II Mistrzostwa Michałowic w Grillowaniu!

Wiadomości: Region
Środa, 24 lipca 2013, 7:19
Aktualizacja: Czwartek, 25 lipca 2013, 7:52
Autor: Org
Fot. Organizator
Ponad 200 osób, w tym spora grupa gości przyjezdnych, bawiło się w Michałowicach podczas II mistrzostw w grillowaniu. Rada Osiedla po raz drugi zorganizowała sympatyczną imprezę, w której mógł wystartować każdy, kto ma odrobinę poczucia humoru i smaku kulinarnego.

Jako że impreza ma charakter otwarty zawodnikom towarzyszyło sporo podglądaczy, jak też smakoszy potraw z grilla. Swoją obecnością zaszczycili gospodarzy radni Piechowic: Bogumił Skowron i Władysław Kraszewski. Stronie kulturalnej przedsięwzięcia przyglądała się dyrektorka Piechowickiego Ośrodka Kultury Anna Kalisz, która pogratulowała organizatorom pomysłu i podziękowała za wyśmienitą imprezę.

Zawody oceniało jury pod przewodnictwem Ryszarda Wojnarowskiego i miało twardy orzech do zgryzienia z wytypowaniem zwycięzcy. Oceniano jakość przygotowanej potrawy, estetykę podania oraz stanowisko grillowania. Ostatecznie pierwsze miejsce i tytuł mistrza przyznano Jozefowi Kraszewskiemu z Michałowic za ziemniaki faszerowane, kaszankę po góralsku, szaszłyk z polędwicy i żeberko w sosie chrzanowym. Drugie miejsce zdobył Robert Wilczyński-junior z Karpacza za żeberka w sosie musztardowym z fasolką. Potrawa Roberta wyróżniała się estetyką podania. Trzecie miejsce zdobył Zbigniew Forszpaniak z Michałowic za karczek po michałowicku/przepis owiany tajemnicą kulinarną/, sznycel i białą kiełbasę. Wyróżniono także Ewę Kołodziejczyk za kociołek, a w nim pyszności nazwane "niebem podniebienia". Wszystkich wyróżniono nagrodami rzeczowymi, a zwycięzcę dodatkowo okolicznościową koszulką.

Po zakończeniu pracy przez jurorów wszyscy imprezowicze mieli okazję zweryfikować wydany werdykt. Nastąpiło wielkie częstowanie zgromadzonych gości.

W czasie kiedy zawodnicy zajęci byli grillowaniem przygotowano wiele atrakcyjnych konkursów dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs rysunkowy kredą na asfalcie "Moje wakacje w Michałowicach". Każde dziecko wyróżniono nagrodą lub upominkiem.

A potem rozpoczęła się zabawa, która trwała do białego rana. Organizatorami imprezy byli: Marian Klasiński , Jan Kołodziejczyk i Marcin Sokołowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Wyrok dla sędziego

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 24-07-2013 9:26
A Mnie tam nie było bardzo żałuję w tamtym roku byłem i było super bardzo żałuję ale za rok już się poprawię pozdrawiam :)
Ryba 24-07-2013 10:00
Na 9 fotce jest nawet centaur ;)
~qba 24-07-2013 10:06
no to fajnie ze bylo, uwieliam takie brukowcowe artykuły..
~kazekkk 24-07-2013 16:26
Slynnej krolowej Mu... jakos nie widac na fotkach, tez jej tam nie lubia w Michałowicach ?
~obiadek 24-07-2013 17:31
Bardzo lubię informacje o BYŁYCH imprezach
Piipi Jelonkowa 24-07-2013 23:31
..do - [~Ryba] .. "a w trzecim siedzą same grubasy.Siedzą i jedzą tłuste kiełbasy" Ciekawe ? .. czy wiedzą od jakiego zwierzątka .. pochodzi mięso !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Apel do radnych o złożenie mandatów w Podgórzynie  

Biuro Rzeczy Znalezionych w Bolesławcu

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Promowanie zabytków techniki

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1905
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%