MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

II Karkonoski Konkurs na Kartkę Świąteczną rozstrzygnięty!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 6 grudnia 2010, 8:50
Aktualizacja: 8:52
Autor: Petr
Fot. Coolazooch
W niedzielę, 5 grudnia w restauracji Orient Expres w Jeleniej Górze odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień zwycięzcom II Karkonoskiego Konkursu na Kartkę Świąteczną „Życzenia prosto z serca”.

W tym roku, podczas uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień Karkonoskiego Konkursu na Kartkę Świąteczną „Życzenia prosto z serca” uhonorowane zostały dzieci i młodzież z terenu całej Polski. Ale nie tylko. II edycja imprezy, której inicjatorem i głównodowodzącym jest artysta malarz Maciej Woliński, była bowiem skierowana również do osób pozbawionych wolności – z ponad 70 prac nadesłanych przez 36 uczestników przebywających obecnie w zakładach penitencjarnych wyłoniono 8 zasługujących na „laury”.

Uroczystości w Orient Expressie towarzyszył koncert zespołu Guru utrzymany w świątecznym klimacie. Wraz z artystami, którzy tym razem przygotowali repertuar składający się wyłącznie z piosenek bożonarodzeniowych, na scenie wystąpili zarówno organizatorzy imprezy, jak i jej uczestnicy. Zwieńczeniem finału Karkonoskiego Konkursu na Kartkę Świąteczną było wspólne odśpiewanie „kolędy” z tekstem autorstwa Macieja Wolińskiego.

Laureatami II Karkonoskiego Konkursu na Kartkę Świąteczną „Życzenia prosto z serca” zostali m.in. Izabela Zatchiej (Jelenia Góra), Urszula Bielicka-Gronek (Łomża), Magda Siczek (Jelenia Góra), Krzysztof Parus (Targowa Górka), Małgorzata Płatek (Krzeszowice) i Angelika Kokoszka (Godziszów). GRAND PRIX konkursu otrzymała Nikola Brożek z Jeleniej Góry.

Z kolei jeśli chodzi o I Ogólnopolski Konkurs na Kartkę Świąteczną dla osób pozbawionych wolności Organizowany przez Areszt Śledczy w Jeleniej Gorze w ramach II Karkonoskiego Konkursu na Kartkę Świąteczną, nagrody otrzymali m.in. Janusz Kuźmiński, Tomasz Glejzner oraz Romuald Slowiński, przebywający w AŚ w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Zebrali 3 tony odpadów

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Pyzdra 6-12-2010 10:55
Gratulacje!!!
~Krzysztof P 8-12-2010 14:14
Jestem wymieniony wśród laureatów,a nie dostałem żadnego powiadomienia o tym.
~*Misia* 8-12-2010 14:24
Gratuluję laureatom oraz pomysłodawcom !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Mobilizacja przed II turą

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Tramwaj już po renowacji

Trwa budowa punktu widokowego

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2143
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%