MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

II edycja Everyboard Festival już 20 kwietnia w Karpaczu

Wiadomości: Karpacz
Środa, 17 kwietnia 2013, 19:24
Aktualizacja: 19:25
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Fani sportów deskowych mogą szykować sprzęt i doskonalić formę. Już 20 i 21 kwietnia w Karpaczu odbędzie się Everyboard Festival – zawody dla ludzi uzależnionych od adrenaliny.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia zaprezentowanych zostanie aż 26 różnych dyscyplin sportowych związanych z deską, a w 10 konkurencjach zostaną przeprowadzone zawody sportowe. W czasie dwóch dni festiwalowych - 20 i 21 kwietnia Karpacz zamieni się w raj dla fanów sportów ekstremalnych. Zawody rozgrywane są na zasadzie „whole city event”, co znaczy że całe miasto stanie się przestrzenią festiwalową. Dzięki temu każdy będzie mógł przyłączyć się do zabawy. Rywalizację będzie można śledzić na Stadionie Miejskim, na ulicach miasta, na skoczniach wybudowanych ze śniegu i ziemi, na torze skimboardowym i wakeboardowym.

W Karkonoszach spotkają się pasjonaci dyscyplin „deskowych”, takich jak: snowboard, skateboard, freeboard czy longboard. Coś dla siebie znajdą też fani oryginalnych sportów, jak: supboard, skimboard, waveboard czy trickboard. Zawody przeprowadzone zostaną w 10 konkurencjach, dodatkowo odbędzie się szereg pokazów innych dyscyplin sportowych.

Zarejestrowani zawodnicy i uczestnicy będą mieli możliwość wystartować w ”Everyboard Everybody czyli zjeździe na bele desce” i wziąć udział w Tomboli - losowaniu upominków. Główna nagroda to kamera GoPro Hero3 White Edition, ufundowana przez Firmę Freeway.

Zainteresowani mogą dokonywać zapisów na stronie www.everyboardfest.pl.
Opłata startowa wynosi 60 zł (do 18 kwietnia) lub 70 zł (od 19 kwietnia, płatne wyłącznie w biurze zawodów).

Dla widzów, którzy w tym czasie przyjadą do Karpacza, przygotowano dodatkowe atrakcje edukacyjne i kulturalne. Nie zabraknie pokazów i szkoleń z ratownictwa medycznego i górskiego, spotkań z trenerami sportów ekstremalnych czy pokazów dla dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa. Fani zakupów będą mieli okazję wybrać się na targi sportowe, zorganizowane na terenie stadionu miejskiego.

Organizatorzy liczą, że dzięki imprezom towarzyszącym, Everyboard Festival stanie się świętem sportów ekstremalnych i kultury z nimi związanej. Wydarzenie jest memoriałem Kuby „Futka” Futerhendlera - młodego instruktora snowboardu, który zginął w tragicznym wypadku 22 kwietnia 2011 roku.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Znowu auto na chodniku

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

200 pieczątek w 24 godziny

Wypadek na "trójce" w Kaczorowie

Kolejny sukces, Kasia Tkacz mistrzynią Mazowsza!

Wraki wróciły po przerwie

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
742
Tak
20%
Nie
75%
Nie wiem
5%