MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Idzie zima. Ostrożnie na drodze!

Wiadomości: Region
Piątek, 4 listopada 2016, 7:20
Autor: 112
Fot. Archiwum
Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. W związku z opadami deszczu i śniegu drogi są śliskie. Kierowcy, „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze.

Wczoraj (3.11) na drogach regionu jeleniogórskiego doszło do trzech zdarzeń drogowych. Do pierwszego z nich doszło około godziny 5.00 rano w Radomierzu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 50-letni kierujący pojazdem marki Mercedes Benz jadąc w kierunku Wrocławia, z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Do szpitala został przewieziony kierowca wraz z pasażerem. Obrażenia kierującego są bardzo ciężkie. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Do drugiego zdarzenia doszło w Rybnicy na K30 przed godziną 7.00. 49-letni kierujący pojazdem marki Toyota , jadąc w kierunku Zgorzelca najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności i aby uniknąć uderzenia w stojące przed nim pojazdy, zjechał na pobocze, uderzył w skarpę i przewrócił się na bok. Kierowca został ukarany mandatem i sześcioma punktami.

Do kolejnej kolizji drogowej doszło około godziny 7.50 w Jeleniej Górze na skrzyżowaniu ulicy Matejki i Piłsudskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki BMW, nie zachował należytej ostrożności i potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych wraz z ojcem 9-letniego chłopca. Na szczęście dziecko nie odniosło poważnych obrażeń. Kierowca BMW został ukarany mandatem karnym i sześcioma punktami.

- Najczęściej do wypadków z udziałem pieszych dochodzi jesienią i zimą, kiedy wcześniej zapada zmrok, zmniejsza się widoczność, jest ślisko. Często pieszy idący poboczem w ciemnym ubraniu jest dla kierowcy niewidoczny. W takich warunkach kierowca dostrzega go w ostatniej chwili i najczęściej jest już za późno na reakcję i uniknięcie potrącenia, a w starciu z autem pieszy nie ma szans. Wielu tragediom można byłoby zapobiec, gdyby pieszy miał element odblaskowy. Pamiętajmy, że kierowca widzi osobę poruszającą się po drodze z odległości kilkudziesięciu metrów – wystarczy jednak, że pieszy założy element odblaskowy i staje się widoczny z odległości 120-160 m. Odblask może uratować ludzkie życie – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Uciekał, bo nie miał prawa jazdy

Świadek uniemożliwił pijanemu kierowcy dalszą jazdę

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~do policjantow 4-11-2016 8:22
Pozdrowienia dla dwóch panów policjantów, którzy odebrali najprawodpodobniej dwie nowe Kia Ceed we Wrocławiu dn. 3 listopada. 1. Panowie w terenie zabudowanym jest 50km/h a nie 80-90km! Strzegom, Dobromierz, W.Pola... 2. Wyprzedzamy jedno auto, a nie trzy po kolei po czym wymuszamy hamowanie kierowcy TIRa z naprzeciwka (mistrz jadący jako pierwszy). 3. Nie wyprzedzamy na podwójnej ciągłej!!! 4. Prędkość na autostradzie 120-140h OK ale szkoda piłować nowe auto i mimo iż może producent nie zaleca to przydałoby się dotrzeć silnik i dopiero jechać powyżej 80-90, gwałtownie przyśpieszać itd... ps. po Waszej jeździe widać, że byliście podjarani jak cholera tymi nowymi autami ale na odcinku od Wrocławia do W.Pola (wiadukt na Sudecką) stwarzaliście NAJWIĘKSZE ZAGROŻENIE NA DRODZE!
~ 4-11-2016 9:46
Czym posmarować uszczelki drzwi?.
rymcycymcy 4-11-2016 9:56
Z autem jak z kobietą! ... zbyt duża prędkość i brak umiejętności może zakończyć się... lądowaniem w rowie ;)
~ 4-11-2016 10:17
uszczelki smaruje sie zwykła wazelina kosmetyczna:)
~mechanik 4-11-2016 10:34
no więc tak. uszczelek się nie smaruje tylko wymienia drzwi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Samobójstwo na boisku w Starej Kamienicy

To parking MPGK?

Widowiskowe odsłonięcie Ławki Wolności w Jeleniej Górze

Zderzenie trzech aut

Zwłoki w aucie na Karłowicza

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
810
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%