MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Idzie ochłodzenie. Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka!

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Środa, 24 października 2012, 7:08
Aktualizacja: 7:09
Autor: 112
W związku ze zbliżającym się okresem zimowym 2012/2013, jeleniogórscy policjanci kolejny raz będą działać na rzecz osób bezdomnych i bezradnych.

- Okres zimowy i znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych – pisze podinsp. Edyta Bagrowska, oficer pasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Dlatego policjanci będą sprawdzać wszystkie pustostany i inne miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Jak co roku, będą też ich informować o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielać pomocy.

Policjanci przypominają, że każdego roku odnotowuje się w Polsce przypadki zgonów osób bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu.

- Dlatego wzorem lat ubiegłych jeleniogórscy funkcjonariusze podejmują działania prewencyjne, zmierzające do tego, by takich przypadków było jak najmniej i aby każdy, kto potrzebuje pomocy, taką pomoc otrzymał – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska. My również pamiętajmy! Nie bądźmy obojętni na los innych. Każde zgłoszenie o siedzącym czy leżącym na mrozie człowieku potrzebującym pomocy może zapobiec tragedii – apeluje podinsp. Edyta Bagrowska.

Informacje można przekazywać na numer telefonu pogotowia policyjnego 997 lub do najbliższej jednostki policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Protest oświaty

Kolizja koło MPGK

Parkowanie na cenzurowanym

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~!!!! 24-10-2012 7:43
Caritas!?
~ 24-10-2012 9:36
fajne policja przy eksmisjach pomaga wypieprzac ludzi na ulice a potem pomaga bezdomnym i bezradnym by nie zamarzli-
~fuck 24-10-2012 9:54
zazwyczaj są to osoby po denaturacie, które nie zmieniły płynów na zimowe np. "borygo" ;))
~ 24-10-2012 10:11
Pomagajmy bezdomnym, zulom i wszystkim, MOPS w koncu znajdzie czas na kawe i ploty. Ok moge jedynie zglosic ze gdzies cos nie tak. Jednak pomoc.... jaka i z czym do gosci? Wiekszosc jedzie na styk lub lekko na minus, MOPS ma to gdzies, kler tym bardziej. Kijem swiata jak i Wisly ne nawrocisz. Biskup okazuje sie napitym kierowca,a zyje z ludzkich datkow i to jak, a wyciaga sie rece do ludzi z zebranina _ pomozcie! Kurie oplywaja w luksusy i bogactwo, brzuchy tych ludzi swiadcza wiele i ich pojazdy, (rozbijane po pijaku), mala strata, bedzie lepszy, nowy! Bogaci ludzie na stolkach maja potencjal finansowy - prosze, tam kwestujcie i proscie o pomoc.
~zima 24-10-2012 11:01
I znów usłyszymy w słuchawce dzwoniąc pod 997 że nie ma patrolu, że są zajęci bo musza obszczymura najeb... do nieprzytomności odwieźć na "dołek" bo biedula zamarznie. Znam przypadek bezdomnego który w zimie chleje do upadłego a na prośbe żeby tego nie robił, bo jest zimno bo mróz bo nie ma gdzie spać twierdzi że i tak durne pały załatwia mu ciepły nocleg... a może do edytki bagrowskiej zawieźć do domku?
~zima 24-10-2012 11:23
I znów usłyszymy w słuchawce dzwoniąc pod 997 że nie ma patrolu, że są zajęci bo musza obszczymura najeb... do nieprzytomności odwieźć na "dołek" bo biedula zamarznie. Znam przypadek bezdomnego który w zimie chleje do upadłego a na prośbe żeby tego nie robił, bo jest zimno bo mróz bo nie ma gdzie spać twierdzi że i tak durne pały załatwia mu ciepły nocleg... a może do edytki bagrowskiej zawieźć do domku?
~sumienie 24-10-2012 11:55
Bezdomność ,alkoholizm tak to problem tych ludzi ,bylo lato był czas aby im pomóc. Kierowca z Toyoty nie musi się martwić o loku ma 400 metrów,kierowce i spec. odwykowke.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12728276,_Rzeczpospolita___Ksieza_bardziej_narazeni_na_alkoholizm_.html Taki jegomość powinien się udać na pustynię na 40dni o wodzie i suchym clebie albo do pracy w hospicjum .Amen
~Wild men 24-10-2012 12:35
Niedawno na zabobrzańskim ryneczku usłyszałem rozmowę z bezdomnym na temat schroniska Alberta, aż specjalnie się zatrzymałem by usłyszeć jedno zdanie "tam nie wolno pić" i usłyszałem. Nie pomagać żadnym alkoholikom, niech zdechną, przynajmniej rząd będzie miał mniejsze zyski z akcyzy a i my mniej wydamy prynajmniej na pomoc degeneratom a na pewno zyskamy... a raczej pozbędziemy się widoku dziadostwa.
~Ziom 24-10-2012 14:11
No ciekawe, czy Pan Kamyk i monsieur Bułka z Parku Żiżki przetrwają nadchodzącą zimę. Trzymajmy kciuki...
~Stasiek 24-10-2012 16:28
Zawsze mozna sie ogrzac przy ognisku na parafll sw.Wojciecha na Zabobrzu.
~ 25-10-2012 7:51
jest schronisko i noclegownia pan gałka pomorze wszystkim trzeżwym bezdomnym a ratusz terz pan zawiła obiecał pomuc wszystkim
CН.W.D.P. 25-10-2012 10:10
BEZRADNYM TRZEBA POMAGAĆ!! POWINNO SIĘ DAĆ IM ODPOWIEDNIE WARUNKI DO ROZMNAŻANIA, ŻEBY MOGLI PRZEKAZYWAĆ W NIEOGRANICZONYM STOPNIU SWOJĄ PULĘ GENÓW, BOWIEM SPOŁECZEŃSTWU JEST TO POTRZEBNE, GDYŻ DZIĘKI TEMU SPOŁECZEŃSTWO SIĘ WZMACNIA I ROŚNIE W SIŁĘ... DZIĘKI TEMU JESTEM JA, A NIEMCY MAJĄ NASZĄ Vikusię... BUBLI NAM TRZEBA!! WIĘCEJ BUBLI, BOWIEM BUBLAMI SPOŁECZEŃSTWO STOI...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zwłoki mężczyzny w Bobrze

Pożar dwóch pustostanów

Pożar stolarni w Łomnicy

Wpadka z 1,5 tony suszu tytoniowego

Wsparcie strajkujących

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
91
Tak
75%
Nie
24%
Nie wiem
1%