MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Idź do kina, bądź Mikołajem

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 4 grudnia 2018, 6:17
Aktualizacja: Czwartek, 6 grudnia 2018, 8:55
Autor: WAC
Fot. WAC
Już po raz trzeci miłośnicy kina, przychodzący do jeleniogórskiego Heliosa mogą spełnić marzenia dzieci z domu dziecka, dzięki akcji „Z choinki serca dar”.

Akcja odbywa się w kinach sieci Helios od wielu lat. Jeleniogórskie kino uczestniczy w niej już po raz trzeci. Zasady trwającej od 3 do 19 grudnia akcji są proste.

W holu jeleniogórskiego „Heliosa” stanęła choinka, na gałązkach której wychowankowie z domu dziecka powiesili wczoraj (3.12) serduszka ze swoim imieniem oraz wymarzonym prezentem. Aby spełnić pragnienie dziecka należy zdjąć jedno z serduszek z drzewka, kupić dar o jaki prosi podopieczny domu dziecka i przynieść go do kasy kina lub wsunąć pod choinkę. Wszystkie paczki zastaną zawiezione do wybranej placówki opiekuńczej 20 grudnia.

- W poprzednich dwóch latach nie zdarzyło się, aby któreś z serduszek zostało na choince – mówi dyrektor kina „Helios” w Jeleniej Górze Lucyna Martyka. - Wszystkie znikały w ciągu 2 – 3 dni. W roli św. Mikołaja wystąpili też pracownicy kina. W tym roku pomagamy wychowankom Domu Dziecka im. Marii Konopnickiej w Szklarskiej Porębie.
- Jesteśmy zachwyceni, że w tym roku roku nasza placówka może uczestniczyć w tym świetnym programie – mówi opiekun z Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie Joanna Majdecka. - Dzieci wraz z nami serca wyklejały przez kilka wieczorów. Dodatkowo dzieci są podekscytowane, bo wiedzą że po zawieszeniu serduszek udamy się na seans filmowy. W naszym domu przebywa 35 wychowanków w wieku od 2 lat do 19. Dzieci młodsze najbardziej marzą o sprzętach zimowych do zjeżdżania: sankach i ślizgach oraz łyżwach. Starsze dziewczynki chciałyby dostać kosmetyki i ubrania, a chłopcy dresy i buty sportowe.

Twoja reakcja na artykuł?

16
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 4-12-2018 8:49
my idziemy jutro do kina.......może będzie mikołaj...
~Kris 4-12-2018 13:46
Te dzieci mają za dużo prezentów, dóbr materialnych,za mało miłości.Takie inicjatywy tylko szkodzą, a ludzie myślą, że czynią dobrze.
~Zły 5-12-2018 19:29
Czemu usunięto możliwość dodawania komentarzy pod informacją ECO? I czemu, wbrew tej informacji, jest problem nie tylko z ogrzewaniem, ale również z ciepłą wodą?
użytkownik facebook 5-12-2018 21:33
super akcja 😍👩‍❤️‍👨😍

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Marszałek Sejmu w Kowarach

Bike Maraton 2020  

Fundusze dla powiatu

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
200
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%