MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Idą święta – jak to się robi u Was?

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ŚWIAT
Niedziela, 21 grudnia 2008, 8:50
Aktualizacja: 8:51
Autor: TEJO
Fot. Archiwum domowe
Przyzwyczajonych do kupowania choinki na straganie (lub sztucznej w hipermarkecie) jeleniogórzan zdziwi zapewne fakt, że w Kanadzie świąteczne drzewko ścina się własnoręcznie… I wszystko jak najbardziej zgodnie z prawem!

– Myślę, że Jelonka ma swoich wiernych czytelników, rozsianych po całym świecie, którzy może zechcieliby dorzucić parę spostrzeżeń w sprawie tradycji świątecznych, z kraju, w którym obecnie mieszkają – napisała do nas pani Grażyna z Toronto (Kanada)
– W mojej rodzinie takim przedświątecznym rytuałem stała się wyprawa na farmę choinkową, po ścinaną wlasnoręcznie choinkę – dodaje.

A jak się świętuje u Was. Czy przygotowania do Bożego Narodzenia różnią się od „tradycyjnych” obyczajów? Dzielcie się Waszymi spostrzeżeniami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Dużo wiedzą o bezpieczeństwie

Muflonowy „SWAP” na lato

Komentarze (6) Dodaj komentarz

lucy 21-12-2008 12:15
Nie tylko w Kanadzie tak jest ale i w Piechowice-Pakoszów! Tego roku sami ścięliśmy choinkę! I jest to bardzo miłe uczucie!!
~Snowflake 21-12-2008 15:30
Zdjęcie nr 2 niech zainspiruje tutejszych wlascicieli stadnin, czy osad jeździeckich, bo rodziny z dziećmi chętnie by skorzystali. Taki "kulig" (chociaż to nie sanie), gdzie na jednym wozie mieści się sporo osób wyszedłby o wiele taniej niż np. w Szklarskiej trzeba zapłacić 250 zł za sanie , gdzie wchodzą 4 osoby...Ze śnieżnym pozdrowieniem***
HAVA_NAGILA 21-12-2008 17:27
Tak , swiete slowa , was POLAKOW dziwi , mnie nie dziwi .
~wolfmann 22-12-2008 8:45
U nas też się ścina własnoręcznie ;) w Lasach Państwowych. Niech mi ktoś z ręką na sercu powie, że na wsi tak się nie robi, to go wyśmieję...
ebee 22-12-2008 9:11
Internauta "Wolfman" jest zapewne pełną gębą-......miastowy ....
~paklum♣ ҉ 24-12-2008 8:44
do Wolfmann: co Pan ma przeciwko Lasom Państwowym? czy jest Pan za prywatyzacją lasów? Aby nikt nie mógł wejść do żadnego lasu, aby wszędzie wisiały tabliczki "TEREN PRYWATNY", a zwykli obywatele widzieli las tylko na obrazkach w telewizji? Aby nam zostały łąki z betonu? Lasy prywatne i tak nie będą chronione przez ich właścicieli. Przykład: wycięcie dębów na terenie niejakiego p. Mikruta. To był właśnie teren prywatny. Prywatyzacja nie uchroni przez wycinaniem drzew w lasach. Przeciwnie: może je uczynić bezkarnym. Na zasadzie: jak moje to nikomu nic do tego. A na terenie prywatnym nikt nie zobaczy, bo nie będzie miał nawet wstępu. "TEREN PRYATNY!!!". Życzę wesołych Świąt! Oby lasy rosły dalej nienaruszone! A choinki były kupowane na specjalnych plantacjach!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śladami uczestników jeleniogórskiej wyprawy na Annapurnę

Promesy na nowe wozy

W Cieplicach bez wyborów

KSWiK spotka się z Karpaczem w sądzie?

Komisja Sportu o sprawozdaniu za 2018

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
63
Tak
32%
Nie
65%
Nie mam zdania
3%