MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Idą święta – jak to się robi u Was?

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ŚWIAT
Niedziela, 21 grudnia 2008, 8:50
Aktualizacja: 8:51
Autor: TEJO
Fot. Archiwum domowe
Przyzwyczajonych do kupowania choinki na straganie (lub sztucznej w hipermarkecie) jeleniogórzan zdziwi zapewne fakt, że w Kanadzie świąteczne drzewko ścina się własnoręcznie… I wszystko jak najbardziej zgodnie z prawem!

– Myślę, że Jelonka ma swoich wiernych czytelników, rozsianych po całym świecie, którzy może zechcieliby dorzucić parę spostrzeżeń w sprawie tradycji świątecznych, z kraju, w którym obecnie mieszkają – napisała do nas pani Grażyna z Toronto (Kanada)
– W mojej rodzinie takim przedświątecznym rytuałem stała się wyprawa na farmę choinkową, po ścinaną wlasnoręcznie choinkę – dodaje.

A jak się świętuje u Was. Czy przygotowania do Bożego Narodzenia różnią się od „tradycyjnych” obyczajów? Dzielcie się Waszymi spostrzeżeniami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Popłynęli dla dzieci  

Finał na lawecie

Komentarze (6) Dodaj komentarz

lucy 21-12-2008 12:15
Nie tylko w Kanadzie tak jest ale i w Piechowice-Pakoszów! Tego roku sami ścięliśmy choinkę! I jest to bardzo miłe uczucie!!
~Snowflake 21-12-2008 15:30
Zdjęcie nr 2 niech zainspiruje tutejszych wlascicieli stadnin, czy osad jeździeckich, bo rodziny z dziećmi chętnie by skorzystali. Taki "kulig" (chociaż to nie sanie), gdzie na jednym wozie mieści się sporo osób wyszedłby o wiele taniej niż np. w Szklarskiej trzeba zapłacić 250 zł za sanie , gdzie wchodzą 4 osoby...Ze śnieżnym pozdrowieniem***
HAVA_NAGILA 21-12-2008 17:27
Tak , swiete slowa , was POLAKOW dziwi , mnie nie dziwi .
~wolfmann 22-12-2008 8:45
U nas też się ścina własnoręcznie ;) w Lasach Państwowych. Niech mi ktoś z ręką na sercu powie, że na wsi tak się nie robi, to go wyśmieję...
ebee 22-12-2008 9:11
Internauta "Wolfman" jest zapewne pełną gębą-......miastowy ....
~paklum♣ ҉ 24-12-2008 8:44
do Wolfmann: co Pan ma przeciwko Lasom Państwowym? czy jest Pan za prywatyzacją lasów? Aby nikt nie mógł wejść do żadnego lasu, aby wszędzie wisiały tabliczki "TEREN PRYWATNY", a zwykli obywatele widzieli las tylko na obrazkach w telewizji? Aby nam zostały łąki z betonu? Lasy prywatne i tak nie będą chronione przez ich właścicieli. Przykład: wycięcie dębów na terenie niejakiego p. Mikruta. To był właśnie teren prywatny. Prywatyzacja nie uchroni przez wycinaniem drzew w lasach. Przeciwnie: może je uczynić bezkarnym. Na zasadzie: jak moje to nikomu nic do tego. A na terenie prywatnym nikt nie zobaczy, bo nie będzie miał nawet wstępu. "TEREN PRYATNY!!!". Życzę wesołych Świąt! Oby lasy rosły dalej nienaruszone! A choinki były kupowane na specjalnych plantacjach!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Trwa budowa punktu widokowego

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Ruszyła procedura w sprawie referendum

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2200
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%