MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

I stanie się światłość

Wiadomości: REGION
Niedziela, 18 października 2009, 9:40
Aktualizacja: 9:41
Autor: TEJO
Fot. .....
Najpewniej dopiero dziś wieczorem we wszystkich gospodarstwach domowych regionu pojawi się światło. Po ataku zimy i setkach awarii sieci energetycznej sytuacja powoli normalizuje się.

– W sobotę prądu nie było jeszcze m.in. w Starej, Nowej Kamienicy, na kilku ulicach Szklarskiej Poręby, w części Kowar. 120 energetyków od środy brodząc w śniegu naprawiało zerwane linie – donosi Polskie Radio Wrocław. Bez światła były też wioski w okolicach Dziwiszowa. W większości pozostałych miejscowości Kotliny Jeleniogórskiej energia powróciła.

Jak podała rozgłośnia, gigantyczne awaria zasilania może znaleźć swój finał w prokuraturze. Wszystko za sprawą doniesienia o przestępstwie polegającym na zagrożeniu życia i zdrowia pacjentów, które ma zamiar zgłosić wymiarowi sprawiedliwości NSZZ „Solidarność” działający w hospicjum w Kowarach. Według Polskiego Radia Wrocław placówka została odcięta od zasilania i pozostawiona sama sobie. – Nikt nie zainteresował się nawet czy chorym nie potrzeba chociażby dodatkowych koców – informuje radio.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jest pomnik przyrody

Likwidacja schroniska

Nowe boksy na stadionie

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~Niezadowolony 18-10-2009 11:05
Tych wszystkich awarii można było uniknąć gdyby energetyka modernizowała i swoje linie. Za pobierane dodatkowe opłaty już dawno powinny być położone kable. Energetycy powinni zapłacić odszkodowania za przestoje i zmarnowane produkty. Przejęli linie i wszystkie urządzenia zbudowane przez na koszt społeczeństwa , a teraz jeszcze łupią dodatkowymi opłatami stałe zmienne handlowe i jakieś tam inne, a dostarczać prąd bez przerwy to jakoś im nie wychodzi do końca. Mało mnie obchodzi śnieg wiatr czy inne zjawiska atmosferyczne ja pracę bez przerwy i chcę mieć prąd też bez przerwy. Zamiast modernizować linie to budują sobie siedziby jak pałace.
~Lechu2311 18-10-2009 11:44
Najprościej zgłosić sprawę do prokuratury. A może zakupić agregaty prądotwórcze. XXI wiek , a wystarczy parę centymetrów śniegu i katastrofa w całej Polsce .Przecież nie mieszkamy w Afryce.
~cieplik 18-10-2009 12:31
wystarczy się przyjżeć pracy ekipom usuwającym ,oni mają płacone za godziny,więc efekty są jakie widać,siedzą w samochodach i nabijają czas
~Tomy M. 18-10-2009 13:23
Energetyka nie dba o swoje linie. W zeszłym roku na linię średniego napięcia przebiegającą w lesie nad moim domem spadło drzewo, energetycy jeździli, szukali w końcu zatrzymałem ich i zaprowadziłem do lasu i pokazałem w którym to jest miejscu. Szybko zajęli się usunięciem drzewa i naprawą linii, jednak wskazałem im że ok. 80 metrów dalej kolejne drzewo przewróciło się i opiera w ten sposób że przy niewielkim wietrze, lub nawet bez takiej przyczyny spadnie na linię i zrobi kolejną szkodę.Byłą możliwość takiego podcięcia tego niedużego, złamanego już drzewa aby uniknąć w niedalekiej przyszłości kolejnej naprawy linii. Monterzy na moją uwagę i wskazanie tego kolejnego drzewa, odpowiedzieli że oni naprawiają TYLKO AWARIE, ENERGETYKA W OGÓLE NIE ZAJMUJE SIĘ PROFILAKTYKĄ i tym co może stać się w przyszłości. Ich to kompletnie nie interesuje. Na szczęście ta nieszczęsna linia została w tym roku zakopana mimo jęczenia dyrekcji z KPN, teraz przebiega całkowicie pod ziemią, co prawda bardzo płytko (ok 20-30 cm) ale nie było innego wyjścia z powodu korzeni drzew. Linia została zakopana bo po prostu to było przegięcie, kilkanaście jej awarii rocznie mocno wkurzyły już nie tylko mieszkańców lecz również energetykę.
~do Lechu2311 18-10-2009 13:37
a możne jak się pobiera pieniądze za dostawę prądu w XXI wieku to należy się wywiązać z umowy? Przecież nie mieszkamy w Afryce.
~z 18-10-2009 16:10
Ciekawy jesteśmy my wszyscy odbiorcy energii jakie konsekwencje poniosą dyrektorzy i tym podobni wysoko postawieni urzędasy w energetyce za chaos i zaniedbania. Znając życie to żadnemu urzędasowi włos z głowy nie spadnie bo ci na stołkach nigdy personalnie za nic nie odpowiadali.
~ 18-10-2009 16:38
ENERGETYKĘ STAĆ NA DUŻE PREMIE ,NA RÓŻNE ŚWIADCZENIA TYPU SPA ,RÓŻNE ZABIEGI DLA RODZIN ALE MY JESTEŚMY OD PŁACENIA I MAMY MILCZEĆ .BUDUJĄ ,REMONTUJĄ -IDĄ ŚLADEM ZUS-U.OBY TAK DALEJ!!!!
aristo 18-10-2009 18:51
Światłość stanie się do następnej awarii spowodowanej zmianą pogody, a dzięki temu energetyka będzie mogła znowu usprawiedliwiać swoje zaniedbania i wręcz niechlujstwo. Jako przykład wysyłam redakcji aktualne foto słupa wysokiego (a może średniego) napięcia w Podgórzynie (3 doby bez prądu).
~romi 18-10-2009 18:59
W jednym z wywiadów pan z energetyki stwierdził że linie są przestarzałe mają po 40 lat i więcej i że to z braku środków . Czy opłaty z naszych rachunków giną w jakiejś czarnej dziurze ? Bo gdy co 2 miesiące próbuje zrozumieć za co tak faktycznie płacę zawsze wychodzi że za energię płacę około 1/4 części rachunku reszta jest za przesyłowe lub na pokarm dla myszki komputera który to wszystko wylicza . A dzięki pewnym przepisom rozdzielnię którą wybudowałem na potrzeby mojego domu według wytycznych energetyki ,musiałem przekazać nieodpłatnie na rzecz energetyki , za to moją sąsiadkę energetyka przyłączyła do tejże rozdzielni odpłatnie . W tamtym okresie kosztowało mnie to 3500zł a kabel do tej rozdzielni może zasilić małe osiedle .Może należy mi się jakaś kasa za korzystanie z mojego kabla , ależ skąd kabel też oddałem gratis i mam się cieszyć bo mam przesyłowe zmienne stałe a czasami nie wiadome . Ciekawe czy prąd z agregatu mam sprzedać najpierw energetyce potem po dodaniu opłat manipulacyjnych odkupić żeby był legalny jak ten z wiatraków?
~do cieplik 18-10-2009 22:01
Cień 18-10-2009 23:58
Do 22:01. A jak można nazwać energetyka, który kazał mi podłączyć w gniazdku, bolec uziemienia do zera?
~Iza 19-10-2009 1:32
Najbardziej zdumiewające jest to, że energetycy lubią pracować tylko wtedy, kiedy jest ciemno, mokro i zimno. Jak jest przyzwoita pogoda, to mają wstręt do prac na liniach i unikają tego, jak mogą. Masochiści???
~Do Cień 19-10-2009 8:09
Jeśli nie masz trzech żył w kablu, to podłączenie zera do uziemienia jest jedynym wyjściem, żeby Cię np. pralka nie skopała.
~Cień do 08:09 19-10-2009 8:54
A co się stanie jeżeli stara aluminiowa instalacja przepali się w skrzynce rozdzielczej na zerze? Raz taki przypadek był w moim bloku. O tym nie pomyślałeś? Zauważ, że zazwyczaj przeciążone gniazdka, mają przytopione, osmalone obudowy i przegrzane przewody na zerze. Widzisz, elektrykiem nie jestem, a wiem.
~Archanioł ploteczka 19-10-2009 9:05
Ja tam wolę awarie z PRL-u. Ogłaszali w radio ile to Polska gospodarka zużyje prądu ( a zużywała ho,ho i znacznie więcej). Powalone drzewo na linię energetyczną nie powodowało wywalanie korków,bo zabezpieczenia niekiedy ładowane ale trzymało się kupy.TERAZ nowoczesność na koszt odbiorcy do potęgi entej. Jak masz wielkie lodówy to musisz mieć agregat prądotwórczy( kiedyś takie agregaty mieli tylko na poligonach i szpitalach). To my wszyscy pozbawieni prądu musimy zostać prywatnym wojskiem z agregatami by zimą i w czasie anomalii pogodowych móc przeżyć w naszej kochanej ojczyźnie. Dla biedniejszych pozostaje składka na jeden wielki agregat prądotwórczy tym powini zająć się przedsiębiorcze wspólnoty mieszkaniowe. Jak podaje pan Zaleski przepowiadacz pogody w radio takich przypadków będziemy mieli więcej. Mamy dwa wyjścia awaryjne obniżające nasze koszty : nie korzystać z lodówek ,czyli nie robić zapasów żywności ; kupić 10 kg worek,może być nasion zboża, węgla ,w zależności od upodobań właściela 10 kg .Jest to ciężar do noszenia na plecach,zgodnie z dyrktywami Uni Europejskiej i biegania z workiem dla rozgrzania organizmu aż do wystąpienia potów włącznie. Podsumowanie: same korzyści nie tylko zdrowotne ale i finansowe. Lepiej jak w PRL-u. Kiedyś to rząd się martwił o obywatela . P.S.Co to znaczy Państwo i jakie ma obowiązki wobec obywateli?
~ala 19-10-2009 9:46
SPA to rodziny enetgetyków mają jak sobie nogi do miski z wodą w domu włożą. Tylko narzekanie, a sami jak mrówki w pracy zasuwacie co?
~anonimanonim 21-10-2009 19:53
\"ENERGETYKĘ STAĆ NA DUŻE PREMIE ,NA RÓŻNE ŚWIADCZENIA TYPU SPA ,RÓŻNE ZABIEGI DLA RODZIN ALE MY JESTEŚMY OD PŁACENIA I MAMY MILCZEĆ .BUDUJĄ ,REMONTUJĄ -IDĄ ŚLADEM ZUS-U.OBY TAK DALEJ!!!!\" Ciekawe gdzie tak jest ? Daj znać to się chętnie tam przeniosę!! Bo ja pracując w Energetyce nie wiem co to znaczy premia!!! SPA wygląda tak jak koleżanka ala powyżej napisała. A co do efektów naszej pracy to My nie jesteśmy na wyścigach!! Pracowałem przez 4 dni po 15-18 godzin na dobę i po co ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Mobilizacja przed II turą

W KSON–ie dzieje się

Trwa przeprowadzka LGD do Kowar

Finał na lawecie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2171
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%