MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

I Mistrzostwa SP 8 w MASwrestling

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 22 czerwca 2012, 16:52
Aktualizacja: Sobota, 23 czerwca 2012, 15:31
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Pierwsze Mistrzostwa w MASwrestling odbyły się w miniony czwartek w Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze. Zawodom tym towarzyszyły zmagania w biegach z przeszkodami.

MASwrestling jest nowoczesną dyscypliną typowo siłową. Polega na mocowaniu się w przeciąganiu pałki na specjalnie skonstruowanej platformie. Przybliżając jeszcze tą dyscyplinę sportową można powiedzieć, iż wywodzi się ona z Rosji. Na naszym krajowym terenie zaczęła pojawiać się 2-3 lata temu.

Śmiało można stwierdzić, iż SP 8 jako pierwsza w Polsce zorganizowała mistrzostwa w MasWrestling. Zmagania te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Na starcie stanęło około 80 zawodników. Mistrzostwa były prowadzone w 3 kategoriach (klasy IV, V, VI) w podziale na dziewczęta i chłopców.

W pierwszej turze odbywały się eliminacje w 2 grupach, gdzie w każdej trzech najlepszych Maswrestlerów awansowało do grupy finałowej. Jeden mecz rozgrywany był do 2 wygranych.
Rywalizacja była bardzo zacięta, gdzie w prawie każdym pojedynku potrzebna była dogrywka w postaci trzeciego starcia.

Ostateczne wyniki I Mistrzostw MASwrestling SP 8:

Kategoria klas IV:
dziewczęta:
 Klaudia Kunicka
 Zuzanna Michałek
 Monika Bagińska
chłopcy:
 Piotr Gawrych
 Rafał Kęsek
 Michał Lisowski

Kategoria klas V:
dziewczęta:
 Aleksandra Kolo
 Nikola Kubiak
 Natalia Dzikowska
chłopcy:
 Erwin Rzyczkowski
 Kacper Zawisła
 Tomasz Piłat

Kategoria klas VI:
dziewczęta:
 Emilia Szmeterowicz
 Julia Gul
 Emilia Baszak
chłopcy:
 Andrzej Śliwka
 Michał Pabian
 Sebastian Pater

Ogłoszenia

Czytaj również

Stop marginalizacji średnich miast

Trzy medale w Oleśnicy

Szachowy turniej Jelonka Open

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~sks8.prv.pl 22-06-2012 18:05
wiecej zdjec i info na stronie sportowej szkoly: WWW.SKS8.PRV.PL Zapraszam! pł
~brawa 22-06-2012 23:14
Bardzo fajna inicjatywa. Ważne, że dzieciaki aktywnie spędzają czas i nie siedzą cały dzień przed komputerem.
~Lindo 23-06-2012 7:52
Fajnie, że są jeszcze nauczyciele z powołaniem, którzy nie klepią swojej chałtury, tylko robią coś więcej, mimo nędznej pensji :) Serdecznie gratuluję ciekawych pomysłów i bycia prawdziwym nauczycielem, a nie "panem od wuefu" Widzę, że to nie pierwsza taka inicjatywa i oby tylko nikt Cię nie zniechęcił. Obyć zawsze miał taki zapał do pracy :) Pozdrawiam (szwagier-raptus-mussolini)
~Z szacunkiem 23-06-2012 18:41
..Sport siłowy w szkole podstawowej ? Weźcie się za to co jest waszym obowiązkiem i!!! A zatem gry zespołowe,la, a także inne które przewiduje kalendarz MOS.Piękna inicjatywa , ale nieadekwatna do wieku uczestników. Czekamy na klasy sportowe w SP 8 (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) , których unikacie Państwo , a najlepsi sportowcy przechodzą z Waszej Szkoły do innych szkół. Najpierw to co obowiązkiem i naturalną potrzebą dzieci , a potem inne innowacje.
~grot 23-06-2012 23:53
Nie rozumiem oburzenia? Ćwiczenia ze współćwiczącym są złe? Przeciąganie liny też nie jest odpowiednie? Proszę jeszcze raz poszperać w google. A na początku czerwca w szkole odbyły się II Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne, czyli w skrócie wyżej wymieniona, a niby pomijana przez SP8, la. Unikanie klasy sportowej? Nie wszystko jest takie proste, jak się ogólnie wydaje. Utworzenie klasy sportowej, to nie jest pójście do sklepu i kupienie chleba. Jest to zależne od wielu czynników, chęci to tylko jeden z nich/a tak dla jasności od września w SP8 ma \"ruszyć\" klasa sportowa o profilu lekkoatletycznym. MOS i jego kalendarz to nie wszystko, dzieci trzeba zachęcać do sportu. Zachętą jest możliwość zdobycia medalu, a nie każde dziecko ma szanse taki medal zdobyć biorąc udział w MOS-owskich zawodach.
~Z szacunkiem 24-06-2012 9:24
Przyznaję .Wyjaśnienia p. Grot są logiczne.Pozostańmy przy swoich odczuciach .Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Milanos mistrzem powiatu

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Wypadek przy sądzie

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%