MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

I Mistrzostwa SP 8 w MASwrestling

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 22 czerwca 2012, 16:52
Aktualizacja: Sobota, 23 czerwca 2012, 15:31
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Pierwsze Mistrzostwa w MASwrestling odbyły się w miniony czwartek w Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze. Zawodom tym towarzyszyły zmagania w biegach z przeszkodami.

MASwrestling jest nowoczesną dyscypliną typowo siłową. Polega na mocowaniu się w przeciąganiu pałki na specjalnie skonstruowanej platformie. Przybliżając jeszcze tą dyscyplinę sportową można powiedzieć, iż wywodzi się ona z Rosji. Na naszym krajowym terenie zaczęła pojawiać się 2-3 lata temu.

Śmiało można stwierdzić, iż SP 8 jako pierwsza w Polsce zorganizowała mistrzostwa w MasWrestling. Zmagania te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Na starcie stanęło około 80 zawodników. Mistrzostwa były prowadzone w 3 kategoriach (klasy IV, V, VI) w podziale na dziewczęta i chłopców.

W pierwszej turze odbywały się eliminacje w 2 grupach, gdzie w każdej trzech najlepszych Maswrestlerów awansowało do grupy finałowej. Jeden mecz rozgrywany był do 2 wygranych.
Rywalizacja była bardzo zacięta, gdzie w prawie każdym pojedynku potrzebna była dogrywka w postaci trzeciego starcia.

Ostateczne wyniki I Mistrzostw MASwrestling SP 8:

Kategoria klas IV:
dziewczęta:
 Klaudia Kunicka
 Zuzanna Michałek
 Monika Bagińska
chłopcy:
 Piotr Gawrych
 Rafał Kęsek
 Michał Lisowski

Kategoria klas V:
dziewczęta:
 Aleksandra Kolo
 Nikola Kubiak
 Natalia Dzikowska
chłopcy:
 Erwin Rzyczkowski
 Kacper Zawisła
 Tomasz Piłat

Kategoria klas VI:
dziewczęta:
 Emilia Szmeterowicz
 Julia Gul
 Emilia Baszak
chłopcy:
 Andrzej Śliwka
 Michał Pabian
 Sebastian Pater

Ogłoszenia

Czytaj również

Wpadka z 1,5 tony suszu tytoniowego

Ironman u osadzonych

Protest oświaty

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~sks8.prv.pl 22-06-2012 18:05
wiecej zdjec i info na stronie sportowej szkoly: WWW.SKS8.PRV.PL Zapraszam! pł
~brawa 22-06-2012 23:14
Bardzo fajna inicjatywa. Ważne, że dzieciaki aktywnie spędzają czas i nie siedzą cały dzień przed komputerem.
~Lindo 23-06-2012 7:52
Fajnie, że są jeszcze nauczyciele z powołaniem, którzy nie klepią swojej chałtury, tylko robią coś więcej, mimo nędznej pensji :) Serdecznie gratuluję ciekawych pomysłów i bycia prawdziwym nauczycielem, a nie "panem od wuefu" Widzę, że to nie pierwsza taka inicjatywa i oby tylko nikt Cię nie zniechęcił. Obyć zawsze miał taki zapał do pracy :) Pozdrawiam (szwagier-raptus-mussolini)
~Z szacunkiem 23-06-2012 18:41
..Sport siłowy w szkole podstawowej ? Weźcie się za to co jest waszym obowiązkiem i!!! A zatem gry zespołowe,la, a także inne które przewiduje kalendarz MOS.Piękna inicjatywa , ale nieadekwatna do wieku uczestników. Czekamy na klasy sportowe w SP 8 (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) , których unikacie Państwo , a najlepsi sportowcy przechodzą z Waszej Szkoły do innych szkół. Najpierw to co obowiązkiem i naturalną potrzebą dzieci , a potem inne innowacje.
~grot 23-06-2012 23:53
Nie rozumiem oburzenia? Ćwiczenia ze współćwiczącym są złe? Przeciąganie liny też nie jest odpowiednie? Proszę jeszcze raz poszperać w google. A na początku czerwca w szkole odbyły się II Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne, czyli w skrócie wyżej wymieniona, a niby pomijana przez SP8, la. Unikanie klasy sportowej? Nie wszystko jest takie proste, jak się ogólnie wydaje. Utworzenie klasy sportowej, to nie jest pójście do sklepu i kupienie chleba. Jest to zależne od wielu czynników, chęci to tylko jeden z nich/a tak dla jasności od września w SP8 ma \"ruszyć\" klasa sportowa o profilu lekkoatletycznym. MOS i jego kalendarz to nie wszystko, dzieci trzeba zachęcać do sportu. Zachętą jest możliwość zdobycia medalu, a nie każde dziecko ma szanse taki medal zdobyć biorąc udział w MOS-owskich zawodach.
~Z szacunkiem 24-06-2012 9:24
Przyznaję .Wyjaśnienia p. Grot są logiczne.Pozostańmy przy swoich odczuciach .Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie emerytów służb mundurowych

Tłumy za krzyżem

Osiem medali JKO

Piękna walka młodych siatkarzy

Znakomity występ młodego fightera!

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
150
Tak
68%
Nie
30%
Nie wiem
2%