MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

I jak tu wychowywać dzieci ?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 8 czerwca 2011, 12:48
Autor: waskipp
waskipp
Fot. waskipp
Dobre wychowanie dziecka to nie lada wyczyn, szczególnie dla młodych rodziców.

Czy w XXI wieku rodzice mogą uchronić swoje dzieci przed niebezpieczeństwami tego świata? Jak Internet może zagrażać naszym pociechom? Czy władze miasta i jednostki kulturalne w Jeleniej Górze wystarczająco wspierają rodziców w wychowaniu dzieci? W jaki sposób umiejętnie rozmawiać z najmłodszymi, dowiecie się w programie Agaty Galas „Głos Ulicy”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Strażacy po nowemu?  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~tragedia 8-06-2011 19:40
no to jak nie mają czasu na dzieci to po co zakładają rodziny? poco starają się o dzieci,dla mnie rodzice co mają dzieci i nie mają dla nich czasu są nienormalni.Cały ten kraj jest nienormalny,dziwie się że nie ma jeszcze protestów przeciwko rządowi,no ale tak... nie ma bo przecież to się nie opłaca,było by podobnie jak w Egipcie a i tak nic by się nie zmieniło.
~blabla102 8-06-2011 21:23
fakt, państwo nie daje nam możliwości spokojnego zakładania rodziny, bez zaganiania i stresu, ze nie starczy do 1, już nie wspomnę, że ubezpieczenie by sie przydało, a kiedyś emerytura, a w Polce albo praca na czarno albo na umowę o dzieło i co, nici z emerytury i ubezpieczenia, i po co te 6 lat studiów?
~ 8-06-2011 21:57
szkoły i ich baza powinny być udostępnione dzieciom i młodzieży do godz 20stej każdego dnia oraz w wekendy. Koła zainteresowań powinny być organizowane po godzinach obiadowych do godziny 20stej. Jest zbyt małe zaangażowanie placówek oświatowych w organizację czasu wolnego ucznia !
saeba 9-06-2011 3:32
No i będzie nadgodzin w obsłudze zakazano a nauczycielom wolno mieć nadgodziny ale bez obsługi niestety nie dadzą rady
~Anna30 9-06-2011 20:03
I znowu zazdrość o nauczycieli... Weżcie się do roboty, dzieci narobicie i ktoś ma wam wychowywać. prościej oddajcie do sierocińców tam mają opiekę 24 na dobę. Nauczyciel to nie człowiek? Nie ma własnych dzieci? Do 20-stej to ty się zajmij własnym dzieckiem. Placówki oświatowej mu się zachciewa. Jest zbyt małe zaangażowanie RODZICÓW w organizację czasu wolnego ucznia-dziecka !
~jaaakiśktoś 9-06-2011 21:25
A dzieci chciałyby te same gęby nauczycielskie oglądać do 20? I niby co to za baza jest w tych naszych szkołach? Lawki i tablica?
Piipi Jelonkowa 10-06-2011 22:24
..róbcie tak ! ..aby wasze dzecko miało z ..ciepłe wspomnienia !
~mama Ela 13-06-2011 12:10
nauczyciele mają dwa miesiące wekacji i jeszcze ferie wolne może jak inni ludzie powinni mieć urlop o ustawowej liczbie dni a pozostałe dni wolne od lekcji poświęcić na pomoc rodzicom w wychowaniu dzieci - spotkania z rodzicami koła zainteresowań dla dzieci kiedy ich rodzice w czasie wakacji pracują bo mają tylko 26dni wolnych i nawet jak biorą urlop oddzielnie to i tak im brakuje by zagospodarować swojemu dziecku cały czas wolny od zajęć lekcyjnych
~super tata 14-06-2011 8:54
nawet bardzo zapracowani można znależć czas dla pociech kosztem własnego czasu na odpoczynek ale po to urodziłam 4-kę aby dla nich żyć mąż po nocnej zmianie śpi 3 godziny a potem idzie z dzieciakami na spacer boisko i nie narzeka kochamy nasze dzieci i choć ciężko i finansowo i jesteśmy przemęczeni to uśmiech naszych dzieci rekompensuje nam wszystko
~ 18-07-2011 8:06
...zależy co rozumiemy pod pojęciem dobrego wychowania? Zbiór dobrych manier, etykieta towarzyska, czy po prostu odpowiednie przygotowanie młodego potomstwa do życia we współczesnym świecie ze wskazaniem tego co dobre a co złe. Zaszczepienie wiedzy z różnych dziedzin życia, tak aby w przyszłości mogło samo wybrać swoje zainteresowania na podstawie doznań zdobytych w dzieciństwie. Natomiast uważam, że największym niebezpieczeństwem dla dziecka współcześnie jest nieodpowiedzialny, nie poświęcający odpowiedniej ilości czasu RODZIC (lub opiekun). Ponieważ to właśnie on powinien filtrować wszystkie dziedziny życia swojego dziecka tak aby nie dosięgnął go szereg różnych niebezpieczeństw. Powinien stać na straży również po to, aby dozować odbierane bodżce przez dziecko, chronić ...
~ 18-07-2011 8:32
cd...chronić je przed nadmiarem na każdej płaszczyżnie życia. Niestety obecnie takie postawy rodzicielskie zostały zniwelowane poprzez gonitwę, kierat, pogoń za dobrami materialnymi zapominając, że najwyższym dobrem jest dziecko i rodzina. Myślimy, że zabawkami, słodyczami, zakupami osłodzimy i nadrobimy swoją nieobecność w życiu dziecka. Otóż NIE. Dziecko potrzebuje przede wszystkim ZAINTERESOWANIA, ROZMOWY I CZASU .Nie potrzebuje natomiast pustych 'zapełniaczy' w postaci przedmiotów i innych kojących nasze sumienie rzeczy.Temat bardzo ważny- NASZE DZIECI- ale proszę zauważyć ile osób wypowiedziało się tutaj...10?Dla porównania proszę sprawdzić ile jest wpisów pod artykułem o fryzjerach! Mówi samo za siebie co tak naprawdę zajmuje nasze społeczństwo; kasa i rzeczy mało istotne.powodzenia
~LLOLLI 9-09-2011 12:25
DYSCYPLINA I BĘDZIE JAK DAWNIEJ,MNIEJ BANDZIORÓW.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

Jak dbamy o ekologię?  

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Doczekają się ronda

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
669
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%