MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Hulanki w Zdrojowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 13 maja 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. rylit
Kapela huculska na finał XI Spotkań z Piosenką Lwowską i Kresową.

Doskonale bawiła się publiczność lubiąca kresowe klimaty muzyczno-taneczne. W sobotę zakończyła się kolejna edycja spotkań z melodiami kresowymi, których wcześniej można było posłuchać w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu. Impreza na trwałe wpisała się do kalendarza tej placówki.

Największe zainteresowanie i podziw zarazem wzbudził występ Kapeli Huculskiej Czeremosz z Werchowyny. Porywająca (dosłownie i w przenośni) do tańca muzyka bardzo podobała się licznie zgromadzonym w cieplickim Teatrze Zdrojowym widzom. Niektórzy zostali wywołani na scenie, by poszaleć przy żywiołowych huculskich rytmach.

Oklaski dla lidera zespołu, który dał popis gry niemal na wszystkim: od fletów i piszczałek, poprzez drumle i tykwy do skrzypiec. Zebrani podziękowali muzykom i Sylwii Motyl-Cinkowskiej, dyrektorce ODK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

O wizerunku kobiet w hip hopie

Osiedle zmienia się

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~marian 13-05-2007 21:12
bylem na zabobrzu w piatek na wystawie i koncercie - super
~marcin 13-05-2007 22:36
k... piosenka lwowska, i co jeszcze?!?!?!. masakra!!zero rozrywek dla młodzieży!! tegoroczna majówka cieplicka jest absolutnie do bani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a z parku w cieplicach pomału robi się park spokojnej starości!!
~misiek 14-05-2007 8:34
"Marcinie" musisz się pogodzić z tym ,że uzdrowiskowy charakter Cieplic , o co starają się radni z tej dzielnicy i Stowarzyszenie Miłośników Cieplic, powoduje że oferta kulturalna kierowana jest w znacznej mierze do kuracjuszy , a ci przyjeżdzają po odpoczynek w ciszy. Trudno byłoby wytłumaczyć im zlokalizowanie tam np."Ligi rocka" . Dojazd do centrum Jelonki nie jest problemem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drożej na Chojnik

Pościg na Zabobrzu

Zaczytaj się z Jelonką.com

Anielska wystawa

Pół wieku twórczości niezwykłego artysty

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
176
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
6%