MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Huczna gala i… pełna sala

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 31 grudnia 2009, 8:28
Aktualizacja: Piątek, 21 stycznia 2011, 15:48
Autor: rylit
Fot. rylit
Ogromnym powodzeniem cieszyła się wczorajsza sylwestrowo–noworoczna gala w Filharmonii Dolnośląskiej. Na wieczór z udziałem gwiazd polskiej estrady biletów zabrakło już kilka dni przed imprezą, a organizatorzy – ze względu na frekwencję – musieli koncert zdublować.

Przeszkodą nie okazała się cena biletu: 70 złotych to sporo. Ale – jak przekonują ci, którzy wczoraj w filharmonii oklaskiwali Krystynę Prońko, Magdalenę Wojnarowską (wokalistki), Piotra Barona (saksofon), Pawła Tomaszewskiego (fortepian), Dariusza Ziółka (bas) i Adama Buczka (perkusja) oraz muzyków FD pod dyrekcją Stanisława Fijałkowskiego – warto było.

W nietypowej dla siebie roli konferansjera wystąpił znany eseista i dziennikarz Andrzej Więckowski, współautor debat „Obserwatorium Karkonoskie”. Muzycy wykonali przy towarzyszeniu jeleniogórskiej orkiestry kompozycje Stanisława Fiałkowskiego, znane standardy jazzowe o tematyce świątecznej i zimowej, transkrypcje klasycznych utworów muzycznych na muzykę jazzującą, kolędy czym wprowadzili publiczność w doskonały nastrój sylwestrowy, za co, otrzymali oklaski na stojąco. Koncert był noworocznym prezentem od władz sejmiku i urzędu dolnośląskiego i odbył się pod patronatem dwóch Jerzych: Pokoja (szefa Sejmku) i Łużniaka (wicemarszałka).

Środowy koncert był ostatnią imprezą w tym roku. Jednak o noworocznym i karnawałowym czasie przypominać będą kolejne, styczniowe wieczory. Zaraz po nowym roku Filharmonia Dolnośląska zaprasza 2 stycznia 2010 roku Na „Galę Noworoczną” a 8 stycznia – na „Koncert Karnawałowy”. Szczegóły w informatorach i na plakatach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Góral na morzach i oceanach w ODK

Spotkanie z Danutą Sadownik – jutro w Książnicy

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~aldona 31-12-2009 9:55
Bombowo, świetne pod każdym względem, więcej takich koncertów fundujcie Jeleniej Górze, panowie Jurki, Pokój i Łużniak. A Więckowskiego na stałe jako konferansjera zatrudnić. Chyba się nie obrazi.
~ 31-12-2009 13:45
Dobre sobie: "Koncert był noworocznym prezentem od władz sejmiku i urzędu dolnośląskiego i odbył się pod patronatem dwóch Jerzych: Pokoja (szefa Sejmku) i Łużniaka (wicemarszałka)" a bilet kosztował 70,00zł.( niektórych). Kosztowny to prezent.
~aha 31-12-2009 14:04
Gdyby nie było patronatu, bilet kosztowałby co najmniej 200 zł. W tej sali jest niewiele ponad 300 miejsc. Prońko, Wojnarowska, Baron, Tomaszewski, Ziółek, Buczek, no i oczywiście maestro Fiałkowski. Jak ktoś umie liczyć, to wie, o czym mówię.
~trąbalalala 31-12-2009 14:19
Koncerty z roku na rok coraz słabsze. Koncert słabiutki. A wstawanie ludzi - prowincjonalne. Im starsza dyrekcja tym bilety droższe a koncerciki cieniutkie. Co to za patronat nad koncertem za nasze pieniądze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oni pięknie grają muzykę dawną

Tu też świętowali

O rozpadających się górach

Jubileusze małżeńskie

Energetyczny prolog!

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
832
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%