MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Hrabi u studentów o sobie i młodym kabarecie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 14 marca 2017, 7:56
Aktualizacja: Środa, 15 marca 2017, 7:39
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys i Tomasz Majer byli wczoraj (13.03) przed południem gośćmi Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, a wieczorem wystąpili w Teatrze Norwida. Podczas spotkania ze studentami opowiadali m.in. o tworzeniu skeczy oraz kondycji młodego kabaretu w Polsce.

Goście, którzy przybyli do jeleniogórskiej uczelni na zaproszenie Krzysztofa Langera z Kabaretu Paka, opowiadali o poszczególnych skeczach, odpowiadali na pytania studentów oraz wymieniali się poglądami. - Bardzo trudno jest zrobić dobry polityczny kabaret – tym bardziej, że mam wrażenie trzeba się opowiedzieć po którejś ze stron. Pytanie czy kabaret powinien być jakieś formacji, czy dla wszystkich ludzi – mówił Dariusz Kamys. - Wcale nie trzeba się opowiadać za jedną ze stron. Program można zrobić pokazując swój pogląd nie na konkretne sprawy, ale na postawy – stwierdziła Joanna Kołaczkowska, która uważa, że powinno się żartować z każdej ze stron, ale to jest trudne. - Młode kabarety nie mają pędu do komentowania życia politycznego, ale społecznego już bardziej – uważa J. Kołaczkowska.

Zdaniem Kamysa brakuje w młodych kabaretach objawień, które się kiedyś pojawiały. - Ostatnim kabaretem, który na mnie zrobił wrażenie – był czymś nowym, to Kabaret Łowcy. B – oni znaleźli swój własny sposób na rozśmieszanie, własny styl – mówił. - Na objawienia zawsze trzeba poczekać – dodała Joanna.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, była to okazja, żeby bliżej poznać artystów, którzy rozśmieszają widzów ze sceny, a tu byli bliżej – dostępni dla swoich fanów i sympatyków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Wracają cietrzewie

Wystawa wzornika szklarskiego oraz starodruków

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Stenka 14-03-2017 9:32
Byłam na ich występie wczoraj. Pełny teatr, ale ich repertuar bardzo słaby. Męczące 1,5 godz. Następnym razem już nie pójdę, w korytarzu było słychać podobne opinie.
~do Stenki 14-03-2017 12:21
Chyba pomylilas imprezy moze to nie bylo wczoraj tylko bylas na jakims innym kabarecie .Wystep kabaretu Hrabi trwal nie 1,5 godz. a 2 godz. w sali teatru panowal absolutny entuzjazm a wystep byl nagradzany wielokrotnymi brawami co pod nasza szerokoscia geograficzna oznacza aprobate i podziw dla artystow.Moze Stenka nie wszystko zrozumialas chyba tempo programu bylo za szybkie, wejdz na youtuba tam jest sporo numerow kabaret Hrabi obejrzyj jeszcze raz moze tym razem bedzie lepiej.
~M. 14-03-2017 13:02
Byłam na wczorajszym występie i moim zdaniem był genialny. Hrabi cały czas trzyma wysoki poziom, a ich poczucie humoru trafia prosto w mój gust. Być może osoby, których występ zmęczył są fanami Mariolki Krejzolki i śmieszy ich robienie zeza i dziwnych min z zębami na wierzchu? Hrabi to humor sytuacyjny i nieco abstrakcyjny, więc może po prostu nie wszyscy to rozumieją?
~Ju 14-03-2017 14:41
No tak to juz jest, że tym co się podobało siedzieli na schodach, żeby być bliżej sceny a inni wygodnie grzali d..ki w fotelach a narzekali... POZDRAWIAM
~ 14-03-2017 14:47
Ona świetna, panowie troszkę odstawali. Hrabi lubię, ale było słabiej niż zwykle.
~bob 14-03-2017 18:56
Ogólnie kabaret Hrabi jest dla ludzi myślących. Albo dla palących trawę jak mi podpowiada kolega ;)
~Stenka 14-03-2017 19:03
Poziom poniżej oczekiwań występ 1,5 godz., a "bisy" 30 minut (w tym kalambury) Klaskali, a co mieli robić ? Wyjść ! Na tle innych ich skeczy ten był słaby, bardzo słaby. Co do poziomu ??? Paranienormali parę klas wyżej. Humor sytuacyjny ? Hmm gdyby nie Ona klapa
~ 15-03-2017 7:06
Te korytarze i sale teatru jak piszecie, to sa... Kuluary :-)
~Stenka 16-03-2017 7:55
Jak ktoś piszę że dla inteligentnych ludzi ?! To nie był na tym występie ! I niech to będzie żółta kartka dla Hrabiego że tym repertuarem pokpił sprawę i to jest PUENTA

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Złoty Krokus dla...

Kleyff jesienią w Jeleniej Górze

II Dni Muzyki Papieskiej w Jeleniej Górze

Młodzi jazzmani walczą o Krokusa

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
290
Tak
56%
Nie
37%
Nie wiem
8%