MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Hotelowy kryzys

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 2 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 2 maja 2006, 23:18
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Przed letnim sezonem turystycznym spragnieni wypoczynku w Jeleniej Górze narzekają na brak tanich hoteli. Nic nie wskazuje na to, aby sieć takich placówek powstała w stolicy Karkonoszy.

Sztandarowym przykładem na to, że w hotele nie opłaca się inwestować, jest straszący szkieletor przy ulicy Kopernika, w którym miał powstać trzygwiazdkowy „Złoty lew”. Były także pomysły budowy innego hotelu na starówce, ale nie udało się ich zrealizować.

– W Zielonej Górze budują się trzy nowe hotele, Elbląg buduje kolejny hotel, Legnica ma olbrzymiego Qubusa – zauważył na jednym z internetowych forów jeleniogórzanin. Podkreśla, że w Jeleniej Górze, jako bazie wypadowej w Karkonosze, powinno być więcej hoteli, zwłaszcza tańszych.

Podobnego zdania są turyści z Torunia, którzy chcieli spędzić kilka dni w Jeleniej Górze. – Ceny w Mercure nas powaliły z nóg, w pozostałych hotelach nie było wolnych miejsc, a przecież nie będziemy z rodziną nocować w młodzieżowym schronisku – napisali do nas torunianie.

Zdecydowali się spędzić długi weekend w Szklarskiej Porębie, gdzie za przyzwoitą cenę znaleźli miejsca noclegowe w przyzwoitym pensjonacie. Jelenia Góra ich odstraszyła.

Zdaniem samorządowców w minionych latach przybyło hoteli. Po remoncie został oddany „Feniks”, dawny „Dom Turysty”. Otwarto też hotel przy wjeździe do Jeleniej Góry od strony Karpacza. Nowe placówki pojawiły się też w Cieplicach.

Z oferty dla turystów zniknął jednak hotel „Sudety”, kiedyś należący do PKP. Przedsiębiorstwo postanowiło go sprzedać, ale na zakup wielkiego gmachu położonego w mało atrakcyjnym miejscu przy ulicy Krakowskiej nie ma chętnych. Budynek stoi opuszczony od kilku miesięcy.

– Jeleniej Górze brakuje atrakcji, które by sprowadziły rzesze turystów i spowodowały, aby zostali oni w mieście kilka dni – uważają zainteresowani.
– W trakcie dużych imprez w karkonoskich kurortach jest przepełnienie, a w stolicy Karkonoszy nie ma gdzie spędzić nocy za rozsądną cenę – usłyszeliśmy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknięta droga Chomontowa

Śmierć na żwirowni

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Murdock 2-05-2006 22:40
Dlaczego nikt nie napisze że to właśnie nasz obecjny prezydent J.G. wsztrzymuje całą inwestycje, blokując odpowiednie zezwolenia na budowę. To samo dzieje się z placem po dawnym rynku na kilińskiego. W mediach tylko trąbią że to firmy się nie wywiązaują z inwestycji a prawda jest taka że miasto blokuje pozwolenia aby przejąć korzyści majątkowe z tego tytułu. Nie słuchajcie DAMI, to opłacona, komunistyczna propagadna ówczesnego prezydenta Jeleniej Góry. Na szczęście jego kadencja dochodzi kresu, mam nadzieję że wszyscy zostaną z tego rozliczeni.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przebudowa chodnika

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Nie ma rady na wandali?

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Dachowanie w Radomierzu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
42
Tak
43%
Nie
52%
Nie wiem
5%