MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Hotelowy jubileusz

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 31 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 14:59
Autor: www.mniam.vel.pl i ARCHIWUM
Hotel Mercure Jelenia Góra ma już szesnaście lat.

Został oddany do użytku pod koniec stycznia 1990 roku, a zbudowano go na placu przy ulicy Sudeckiej. Prace przy budowie placówki trwały 16 miesięcy.
Prowadził je inwestor z Austrii, ten sam, który budował warszawski hotel Hollyday in.

Inwestycja była pierwszą na taką skalę prowadzoną w stolicy Karkonoszy, gdzie brakowało miejsc noclegowych dla turystów i reprezentacyjnej placówki hotelarskiej.

Powstawanie hotelu zostało udokumentowane na filmie nakręconym przez ówczesnego reportera telewizyjnego Tomasza Kędzię oraz Zbigniewa Dygdałowicza.

Kierownikiem projektu był Heinz Hubinger, któremu Jelenia Góra spodobała się na tyle, że w wolnym czasie prowadził coś w rodzaju kroniki fotograficznej naszego miasta. Dyrektorem placówki od lat jest Zdzisław Ziomek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Niepełnosprawni na Żuławach

Juwenalia zakończone

O wolności w BWA

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Marcin J 31-01-2006 16:59
no to fajnie przynajmneij plac nie stoi pusty
~badyl17 31-01-2006 21:23
Hyba coś nie tak z tym jubileuszem. Budynek owszem, może ma 16 lat ale na pewno nie jako Hotel Mercure. Budowany był jako Hotel Orbis Jelenia Góra i przez długie lata w tej sieci istniał.
~Redakcja 31-01-2006 21:37
>Hyba coś nie tak z tym jubileuszem. Budynek >owszem, może ma 16 lat ale na pewno nie jako Hotel >Mercure. Budowany był jako Hotel Orbis Jelenia >Góra i przez długie lata w tej sieci istniał. Budynek od początku był hotelem, ale to prawda, że najpierw w sieci Orbisu pod nazwą Jelenia Góra. Później przejęła go francuska firma, która zachowała część nazwy. Pozdrawiamy
~jeleniogórzanka 31-01-2006 22:56
To już 16 lat! Tak, ale Pan H. Hubinger był Kierownikiem Projektu z Universale International a Kierownikiem Budowy był Pan Karl Schmidt - z firmy Porr. Obie te firmy były Generalnym Wykonawcą. Od zakończenia tej budowy wybudowały wiele obiektów hotelowych i biurowych w Warszawie i w innych miastach Polski. Godne podziwu jest to, że od prawie 16 lat jest cały czas ten sam dyrektor. Te fotki pokazują jak zmieniła się ul. 1go Maja. To niesamowite.
~Redakcja 1-02-2006 13:39
>To już 16 lat! Tak, ale Pan H. Hubinger był >Kierownikiem Projektu z Universale International >a Kierownikiem Budowy był Pan Karl Schmidt - z >firmy Porr. >Obie te firmy były Generalnym Wykonawcą. >Od zakończenia tej budowy wybudowały wiele >obiektów hotelowych i biurowych w Warszawie i w >innych miastach Polski. > >Godne podziwu jest to, że od prawie 16 lat jest >cały czas ten sam dyrektor. > >Te fotki pokazują jak zmieniła się ul. 1go Maja. >To niesamowite. Dziękujemy za uwagę i pozdrawiamy!
~tetryk 5-02-2006 13:56
Kurczę, nie przypominam sobie, żeby w 1989 te kamieniczki aż tak paskudnie wyglądały. Może to jakaś pomyłka w datowaniu!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lewica Razem o ochronie zdrowia

Trudno tak żyć!

Medale dla złotych par

Jeleniogórscy studenci dostali klucz do miasta

Międzynarodowe warsztaty seniorów

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
488
Tak
52%
Nie
43%
Nie mam zdania
5%