MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Hotelarski bój o prestiż i zwolnienie z egzaminu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 12 stycznia 2012, 7:53
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2012, 8:18
Autor: Angela
Fot. Robert Ignaciak
Trzydziestu sześciu uczniów z województwa dolnośląskiego i opolskiego zasiadło wczoraj do etapu okręgowego IV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, która już tradycyjnie odbyła się w Zespole Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze.

Do rozwiązania uczniowie mieli 80 pytań z zakresu hotelarstwa, marketingu usług hotelarskich, obsługi konsumenta oraz ekonomii i prawa w hotelarstwie. W tym roku temat przewodni olimpiady brzmiał: „Usługi dodatkowe jako czynnik atrakcyjności oferty obiektów noclegowych”.

W latach poprzednich uczennice jeleniogórskiego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych zajmowały czołowe miejsca. Stąd presja na tegorocznych uczestniczkach: Wiktorii Dwojak, uczennicy klasy IV oraz Joannie Lewandowskiej z klasy III. Dziewczyny solidnie przygotowywały się do olimpiady i mają nadzieję na miejsca w czołówce, ale przyznają, że utrzymanie poziomu swoich poprzedniczek: Angeli Mruk i Pauliny Kurpiel, nie będzie łatwe.

Wiktoria obawiała się nowinek, których w świecie hotelarskim jest dużo, a informacje na ich temat w różnych źródłach bardzo się od siebie różnią. Stres przeżywały też Edyta Zielińska z Polkowic czy Justyna Kocur z Lubania, które przyznały, że najbardziej obawiają się zawodniczek z Jeleniej Góry.

Wyniki okręgowego etapu poznamy pod koniec stycznia. Najlepsza trzydziestka z ośmiu okręgów z całej Polski zakwalifikuje się do etapu centralnego, który odbędzie się w kwietniu w Kołobrzegu. Jest o co walczyć. Laureaci i finaliści zostaną bowiem zwolnieni z etapu pisemnego czerwcowego egzaminu zawodowego.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, jako jedna z ośmiu szkół w całej Polsce, już po raz czwarty został wytypowany do zorganizowania etapu okręgowego dla województwa dolnośląskiego i opolskiego.
- Bardzo cieszymy się z tego, że kolejny rok z rzędu poproszono nas o organizację tej olimpiady. Jest to dla nas wyraz szacunku i zaufania, ale i dowód uznania. W latach poprzednich nasze uczennice osiągały bowiem bardzo wysokie wyniki finałowe. Szkoła została też doceniona w rankingu „Perspektyw”, w którym wśród techników zajęliśmy II miejsce na Dolnym Śląsku - mówi Joanna Marczewska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze.

Nad przebiegiem olimpiady czuwały Barbara Cymańska-Garbowska (sekretarz komisji), Irena Oleńkiewicz, Maria Witkowska, Edyta Judzińska i Martyna Gralak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Karolina wśród najpiękniejszych!

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Konferencja naukowa w Politechnice

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~` 12-01-2012 11:12
Wiedza jest towarem , towar należy sprzedać i to nie nauczycielowi za 6teczkę, tylko za real money, teraz pytanie a niby gdzie? Chociaż akurat hoteli ci u nas dostatek;)
~DDD 12-01-2012 14:26
Skoro tak piszesz,to może nauczyciel powinien sprzedawać w godzinie zegarowej wiedzę nie za 20zł lecz 100 zł.
~Star Trek 12-01-2012 14:53
Te dwa nieostre zdjęcia mogła sobie Redakcja darować.
~Piątek 13-01-2012 20:21
Star Treku daruj sobie tępe komentarze skoro dzielisz zdjęcia na ostre i nieostre.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Chcą powtórki wyborów!

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

O jeleniogórskim rynku

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
718
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
8%