MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Hotelarki z Ekonoma pokazały, że wiele potrafią

Wiadomości: Region
Środa, 3 grudnia 2014, 8:55
Aktualizacja: 8:58
Autor: Angela
Fot. Edyta Judzińska
Etap szkolny w formie testu, obsługa gościa w języku obcym i nienaganna prezencja. Potem ponownie test 50–ciu pytań z ogólnej wiedzy hotelarskiej, scenka rodzajowa w języku angielskim dotycząca obsługi gościa w recepcji i obsługa konsumenta podczas posiłku – taka była droga Aleksandry Ośki z klasy 4B Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze, aby osiągnąć II–gie miejsce w VII Dolnośląskich Potyczkach Hotelarskich.

Na Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie, które odbyły się w czterogwiazdkowym hotelu Maria w Wałbrzychu, wyjechały dwie uczennice Zespołu Szkół Ekonomiczno - Turystycznych w Jeleniej Górze. Aneta Czerniakiewicz z klasy 3A pokonała tę samą drogę co Aleksandra, dochodząc do drugiego etapu.

- Dziewczyny konkurowały z rywalami z siedemnastu szkół z całego województwa. Dwudniowe zmagania zapewniły Oli drugie miejsce na podium, co jest wielkim sukcesem samej uczennicy, jak i nauczycieli, którzy pomagali jej przygotować się do konkursu – twierdzi nauczycielka Edyta Judzińska, która nie kryje dumy z osiągnięć uczennicy.

Wicemistrzyni otrzymała nagrody rzeczowe oraz weekend w hotelu Maria dla dwóch osób.
Etap Okręgowy Olimpiady Wiedzy o Hotelarstwie odbędzie się już 14-tego stycznia 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rekordowy zlot

Zlot Klasyków w Kowarach  

Kolizja trzech aut

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~Anzelm B. 3-12-2014 9:23
Krople miodu w beczce dziegciu ! Te same, w tym również gwiazdkowe hotele, od wielu lat, co sezon, poszukują w naszym regionie - podobno turystycznym - recepcjonistów, kelnerów, kucharzy i pomoce kuchenne. Co takiego się dzieje w tych grupach zawodowych, że następuje niezwykła rotacja. Niby co roku nasz Ekonom wypuszcza młodych, świetnie wykształconych absolwentów a gestorzy turystyki jak poszukiwali pracowników do swoich pensjonatów i hoteli, tak poszukują.
~la,la 3-12-2014 9:44
Gratulacje Olu!!!!!Jeszcze matura na samych piątkach!!!!
~parafianka 3-12-2014 10:12
Gratulacje dla uczcennic, gratulacje dla szkoły!!!
~` 3-12-2014 11:10
Uczcie się dziewczyny i do fabryki w UK ha ha ha. ( przynajmniej większa kasa niż prezydent tej wioski.) ha ha ha
~ 3-12-2014 14:27
prawdziwi przedsiębiorcy mają stały personel, niepłacący i łamiący prawo pracy będą zawsze poszukiwać, powinien powstać rejestr pracodawców u których nie powinno podejmować się pracy aby nie być oszukanym
~ 3-12-2014 18:03
Gucia i tak lepsza
~orientexpress 3-12-2014 18:43
Niekótre hotelarki z ekonoma pokazują co potrafią co weekend w oriencie :) i to są dopiero ciekawe rzeczy o których można pisać artykuły :)
~gasarbajter 3-12-2014 18:44
zmywaki czekają na młode mięsko z PL
~M. Kamiński 3-12-2014 19:33
Hotelarz to szkoła na wysokim poziomie od lat i jej absolwentów można gołym okiem rozpoznać podczas obsługi klienta w recepcjach czy restauracjach. Wiedza zawodowa, profesjonalny wdzięk, kultura osobista, niezła znajomość języków obcych już na starcie i przygotowanie ogólne zakończone maturą sprawiają, że absolwenci są naprawdę cenni dla swoich pracodawców, tak więc warto być z tej jeleniogórskiej szkoły dumnym. Dwom uczennicom z artykułu powyżej- gratulacje! Pozdrawiam, Miłosz Kamiński
~Ondrej 3-12-2014 20:47
Oho kolega wyżej chyba sam nie wierzy w to co pisze :)
~asf 3-12-2014 21:44
PO TEJ SZKOLE BEZROBOCIE....
~absolwent zset 3-12-2014 22:22
Uważam, że jest to dobra szkoła ale nie przesadzajmy z ta niezła znajomością j. obcych bo nie nauczyłem się więcej niż umiałem wcześniej po gimnazjum. Jak w kazdej szkole jedni nauczyciele lepsi drudzy gorsi, kazdemu nie dogodzi... Jak ktos choć trochę chce to zda szkole i prace po niej tez znajdzie. Pytacie gdzie są absolwenci, moi znajomi jeszcze na studiach ale niektórzy pracują w Karpaczu, a także w hotelach za granicą wiec proszę nie pisać glupot ze nie ma pracy, że rotacja i zmywak lub bezrobocie bo siedzieć i pisać to sobie można szkoda tylko, że tak niewiele się na ten temat wie.
~Anzelm B. 4-12-2014 8:05
Te, Absolwent ! Popatrz wyżej lub niżej własnego nosa. Od kilku lat śledzę zakładkę Jelonki - dam pracę. Zawody, których uczą w Twojej Szkole cieszą się największym wzięciem. Co parę miesięcy następuje lawina ogłoszeń o chęci przyjęcia do pracy. Niemalże co miesiąc, te same obiekty poszukują kucharzy, kelnerów, recepcjonistów i pomoce kuchenne z doświadczeniem. Coś jest nie tak albo z pozyskiwaną w Szkole wiedzą i praktyką, albo przedsiębiorcy są nieuczciwi. Ale aż w takim zakresie ?!
~eta 4-12-2014 9:25
A najlepiej to nie móc znaleźć pracy, siedzieć przed komputerem, i się mądrzyć...
~ 4-12-2014 14:57
Wielka przesada z informacja o dobrej znajomosci j. obcych. Znam osobiscie 3 absolwentki. Ani be ani me ani kukuryku (niemiecki, angielski).
~ehhh 4-12-2014 15:31
nie ma w tej szkole dobrego nauczyciela j.obcego. nie uczą komunikatywnosci tylko klepią glupie regułki... albo klepią w pokoju nauczycielskim jeden na drugiego.
~~~Ala 4-12-2014 16:52
Ludzie po ekonomie na zmywak do UK? Może to początek aby 1.podszlifować język, 2. zarobić pieniążki i pomnożyć x6, a u nas na recepcji 1800 góra!!!! Młodość ma swoje prawa- fajnie że dzieciaki są odważne i jadą w świat, a w Polsce- albo po układzie fajna fucha albo za 1600......
~ 4-12-2014 17:07
Znam dziewczyne, ktora jest abslowentka tej szkoly (z wyroznieniem). Mieszka i obecnie pracuje w Niemczech (Hanau). Gdy przyjechala do Niemiec pare lat temu, musiala niestety na zmywak. A dlaczego? no bo nie znala zadnego obcego jezyka. Teraz, po 5 latach pracuje w zawodzie, bo zna niemiecki.jak wyobrazacie sobie prace w hotelu czy restauracji za granica bez znajomosci jezyka? czy wy kiedykolwiek byliscie w hotelu za granica?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożar altany przy Sudeckiej

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Atrakcje na Dzień Dziecka w Piechowicach

Rajd zdewastował las?

Zwycięstwo PiS (aktualizacja)

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
524
Tak
31%
Nie
65%
Nie mam zdania
5%