Niedziela, 17 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 17 września 2006, 20:57
Autor: Agnieszka Rafińska
Karkonosze Jelenia Góra pokonały na wyjeździe Spartę Zebrzydowa 2:1 (1:0).

Od pierwszych minut Karkonosze grały bardzo defensywnie. Stwarzało to sytuacje Sparcie, która jednak nie potrafiła zagrozić bramce Ciepieli. Jeleniogórzanie sporadycznie wychodzili ze swojej połowy przeprowadzając jakąś akcję. Dopiero w 28 minucie spora liczba kibiców z Jeleniej Góry miała powody do radości. Kotarba ze skrzydła wrzucił piłkę na pole karne. Wyskoczył do niej Walczak i pięknym uderzeniem głową dał prowadzenie „biało – niebieskim”. Po tej bramce goście ruszyli do ataku. Najpierw Malinowski rajdem z prawej strony boiska próbował zaskoczyć Rogowskiego, jednak piłka minęła słupek. Potem dynamiczne wejście Suchaneckiego zatrzymali obrońcy Sparty. Do końca pierwszej połowy nic już się nie zmieniło.

Druga zaczęła się od groźnego uderzenia Fulczyńskiego. Początkowo gra toczyła się środkiem boiska. Natomiast w 65 minucie Kotarba zagrał ręką w polu karnym. Nie umknęło to uwadze arbitra, który podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Roman i pokonał Ciepiele. Mecz w końcowych minutach bardzo się zaostrzył. Sędzia nie szczędził kartek dla zawodników. Wydawało się, że pojedynek zakończy się remisem. Jednak w 89 minucie rzut wolny wykonywał Malinowski. Do dośrodkowania kapitana „biało – niebieskich” najwyżej wyskoczył Wawrzyniak i głową wpakował piłkę do siatki Sparty. Gol środkowego obrońcy Karkonoszy okazał się ostatnim tego spotkania. Sparta Zebrzydowa uległa na własnym boisku Karkonoszom Jelenia Góra 1:2.

<b>Sparta Zebrzydowa – Karkonosze Jelenia Góra 1:2 (0:1)</b>
0:1 Walczak 28 min.
1:1 Roman 65 min.
1:2 Wawrzyniak 89 min.