MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Horror po polsku

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 26 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 10:42
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
LEŚNA Filmowcy zajęli zamek Czocha

– Cisza na zewnątrz! Będzie ujęcie. Pamiętajcie dziewczyny, pięć sekund po haśle „akcja” wchodzicie... – krzyczy Mariusz Pujszo. Tak zaczyna się kolejny dzień kręcenia filmu „Legenda” na zamku Czocha

Do końca kwietnia na Czosze potrwają zdjęcia do horroru zatytułowanego „Legenda”. Reżyserem jest Mariusz Pujszo, autor m.in. „Polisz Kicz Projekt”.
– To będzie pierwszy horror w najnowszej historii polskiego kina – mówi gwiazda filmu, Andrzej Nejman. – Z polskich horrorów pamiętam tylko „Wilczycę”, ale to był dramat. Dramat w takim sensie, że został dramatycznie zrobiony.
W filmie Mariusza Pujszo gwiazda „Złotopolskich” wcieli się w rolę narzeczonego jednej z trzech dziewczyn, które postanowiły zorganizować sobie wieczór panieński w starym zamku. Wraz ze swoją wybranką ma upozorować jej śmierć, aby wystraszyć koleżanki.

Wieje grozą
Zanim widz zacznie się bać, trwa mozolna praca w zamku. Wystylizowane wnętrza, świeczniki i pokryta kurzem księga, z której trzy przyjaciółki odczytują legendę zamku.
Jedną z nich jest Magda Modra, znana z Baru i programu DJ Party. Mówi, że to jej pierwszy, ale na pewno nie ostatni film. – Rola Agaty, którą gram, pasuje do mnie – mówi Magda. – Są w filmie, co prawda, ciężkie sceny – śmierci, ucieczki po lesie, jak również nocne plenery, ale mi one odpowiadają.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chcą powtórki wyborów!

Rok niespełnionych obietnic

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Mikołajkowy bieg

Jubileusz TPD

Gala Karkonoskiej Nagrody Literackiej

Na kanwie muzyki, czyli wybitny wiolonczelista w Filharmonii Dolnośląskiej

Ruszył proces sprawców tragedii drogowej

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
573
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%