MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Honory za popularyzację muzyki

Wiadomości: JELENIA GÓRA/WARSZAWA
Sobota, 19 czerwca 2010, 8:46
Aktualizacja: 16:33
Autor: Angela
Fot. .....
Urszula Gierdal, dyrektor Jeleniogórskiego Towarzystwa Muzycznego im. Ludomira Różyckiego, odebrała w Warszawie dyplom od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, za szczególne krzewienie kultury. Pracę i zaangażowanie placówki w rozwój młodzieży doceniono w 35. rocznicę jej działalności.

– W ogniskach muzycznych poprzez naukę gry na instrumentach takich jak: keyboard, fortepian, saksofon, klarnet, skrzypce, gitara czy akordeon, kształcimy świadomego odbiorcę muzyki, przyszłego wykonawcę i uczestnika ruchu amatorskiego bez względu na wiek. Pomagamy być aktywnym twórcom własnej przyszłości, umożliwiamy stanie się asertywnym, pozytywnie nastawionym do siebie i świata. Trzydzieści pięć lat naszej działalności to wiele pokoleń dzieci i młodzieży, które wkroczyły w dorosły świat w cudowną właściwością słyszenia i słuchania dźwięków – mówi Urszula Gierdal.

Co roku JTM organizuje przeglądy pracy ognisk muzycznych, a ostatni z nich odbył się wiosną tego roku. Uczestniczyło w nim 22 młodych uczestników w wieku od zerówki do 18 roku życia.
– Te przeglądy, w których nie ma trzech pierwszych miejsc, ale są przyznawane wyróżnienia, bardzo motywują uczestników do ciężkiej pracy, a poza tym integrują ich ze sobą. Nasze przeglądy odbywają się nie na zasadzie konkursu, ale degustacji muzycznej, w której nagradzani są najbardziej wyróżniający się wykonawcy – mówi Roman Buczniewski, prezes Jeleniogórskiego Towarzystwa Muzycznego.

Jeleniogórskie Towarzystwa Muzyczne im. Ludomira Różyckiego działa w Jeleniej Górze od 21 grudnia 1975 roku. Jest jednostką pozarządową, trwale wpisaną w pejzaż kulturowy miasta i kontynuującą dorobek Dolnośląskiego Towarzystwa Muzycznego. Organizację nadzoruje i wspiera prezydent miasta Jeleniej Góry. JTM powstało z inicjatywy ludzi, którym edukacja poprzez muzykę stanowi wspaniałą ideę dającą szansę na pełne, wszechstronne wychowanie młodych, wrażliwych na piękno ludzi. Towarzystwo Muzyczne patronuje sieci Społecznych Ognisk Muzycznych w regionie jeleniogórskim, obejmując swoim działaniem powiaty: bogatyński, kamiennogórski, lubański i zgorzelecki.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Stalowe rumaki w Karpaczu

Laptopy dla dzieci z rodzin zastępczych

Stypendia dla najzdolniejszych

Czy wiesz jakie możliwości ma Twój smartfon? – warsztaty

Projekt "Zdalna Szkoła +"

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Spór o szkołę w Sosnówce się zaostrza  

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
18
Tak
44%
Nie
50%
Nie wiem
6%