MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Honory od samorządowców dla handlowców

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 4 lipca 2011, 7:38
Aktualizacja: Sobota, 9 lipca 2011, 21:59
Autor: RED
Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, wzięła w minionym tygodniu udział w spotkaniu przedstawicieli Zrzeszenia Handlu i Usług, na zaproszenie Marka Szopińskiego, przewodniczącego tej organizacji.

Uhonorowała pamiątkowymi listami osoby szczególnie zasłużone dla rozwoju Jeleniej Góry. – Jest dla nas niezwykle ważne – powiedziała – by dostrzegać wysiłek, najczęściej wieloletni, ludzi zajmujących się pozornie drobnymi sprawami – prowadzeniem małych sklepów, firm usługowych, itp.

Z najwyższą przyjemnością i satysfakcją dziękuję tym, którzy albo przez ponad 40 lat, jak właścicielka kwiaciarni przy ul. Wolności, prowadzili swoją działalność, albo czynią to już w kolejnym pokoleniu, a takich przykładów jest wiele. O kolorycie Jeleniej Góry najlepiej zaświadczają właśnie oni – handlowcy, rękodzielnicy, rzemieślnicy, i inni, którzy potrafią przetrwać wszelkie gospodarcze problemy, jakie są nie do pokonania przez duże i majętne firmy.

W trakcie spotkania M. Szopiński wręczył osobom szczególnie zasłużonym odznaki honorowe stowarzyszenia - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Festiwal Kolorów w Kamiennej Górze

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~olo 4-07-2011 8:28
wybory czas zacząć
~Kłębek 4-07-2011 8:29
Handlowcy z Aniluxu również dziękują.
~doKłębek 4-07-2011 9:52
Handlowcy z PEC dołączają się do życzeń !
~ 4-07-2011 10:38
do 9:52, PEC"u juz nie ma jest prezna spolka ECO
~das 4-07-2011 14:16
jeszcze jest to ECO - myslałem że już po - ale jeszcze trzeba trochę poczekać i całe ECo pójdzie w prywatne ręce
~jelonek jakw 4-07-2011 15:59
słusznie..olo..,ale nie wyobrazam sobie żeby ktoś nie pamietał "osiągnięć"p.Czernow..poprzednich i obecnych...swoją drogą odważna kandytura...żenada
~Ciepliczak 5-07-2011 9:13
Swego czasu Jelenipgórskie Stowarzyszenie Kupców i Przedsiebiorców ,mnóstwo czasu poświęciło ówczesnym władzom a w tym p.Zofii ,aby zrozumiała na czym polega zmiana systemu gospodarczego ,prywatyzacji zgniłych pod ich zarządami lokali handowych,żerowania na pracy najemcow lokali i rozwoju miasta .Kończyło to sie przeważnie awaturami i protestami bo władzunia nie pojmowała ekonomiki i wizji rozwoju. Dzisiaj ,choć miasto uzyskało mnostwo pieniędzy ze sprzedaży lokali użytkowych ,lokale zostały odnowione przez prywatnych właścicieli, nadały estetykę miastu,ale nierozsądna ,bezmyslna polityka prowadząca do nierówności gospodarczej doprowadziła do pustostanów i powiekszenia bezrobcia, wyludnienia miasta. Ciekawe kiedy Ci budowniczowie odnowy gospodarzej będą sie odzaczali krzyżami .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Patrole w Kamiennej Górze

Remont hali sportowej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2228
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%