MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Honory od rady powiatu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 kwietnia 2008, 12:01
Aktualizacja: 12:02
Autor: ROB
Fot. ARO
Trzy osoby, których działalność przyniosła wymierne skutki w ostatnim czasie, zostały uhonorowane przez radnych powiatowych podczas wtorkowej sesji. Puchary i nagrody finansowe trafiły do Jacka Kieżunia, Marusza Michonia–Dziatkowca oraz Stanisława Michonia.

Jacek Kieżuń – ratownik GOPR i szef wyszkolenia Karkonoskiej Grupy GOPR przyczynił się walnie do uratowania życia co najmniej jednemu turyście. To właśnie J. Kieżuń spowodował, że Dowództwo Wojsk Lądowych zainteresowało się możliwością kilkumiesięcznego szkolenia załóg śmigłowców w zimowych warunkach Karkonoszy.

Ratownicy GOPR szkolili żołnierzy, a oni z kolei lecieli śmigłowcami, gdy zdarzył się wypadek w górach. Odbyli w sezonie przeszło 30 lotów ratunkowych, a dzięki jednemu z nich i szybkiemu transportowi poszkodowanego zdołano uratować życie turysty. Lekarze w szpitalu stwierdzili, że gdyby transport odbywał się tradycyjnie (tobogan, karetka, itp.) ranny nie miałby szans na przeżycie.

A że wojsko też ocenia wysoko tę współpracę, nie jest wykluczone, że kolejnej zimy śmigłowce także będą stacjonować w Jeleniogórskiem.

Z kolei Mariusz Michoń-Dziadkowiec, syn znanej pary sportowców, przerwał okres dłuższej posuchy i zdobył dla Powiatu Jeleniogórskiego tytuł m.in. mistrza i wicemistrza Polski w narciarstwie biegowym w kategorii juniorów. Startuje w barwach KS „Śnieżka” Karpacz.

Zarówno on, jak i jego trener (i ojciec – Stanisław Michoń) otrzymali puchary, ale z pewnością ten sukces przyniósł wiele radości także mamie mistrza, Dorocie Dziadkowiec, znanej m.in. z wielu znakomitych osiągnięć w „Biegu Piastów” i najpoważniejszych zawodach sportowych.

Jacek Włodyga, starosta, oraz Zbigniew Jakiel, przewodniczący rady powiatu, gratulując zawodnikowi i trenerowi podkreślali, że poziom sportowy, jaki reprezentuje Mariusz, predystynuje go do udziału w niedalekiej przyszłości w najważniejszych zawodach, łącznie z igrzyskami olimpijskimi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożegnanie ks. Steca

Międzypokoleniowe warszaty świąteczne

Jaki prezent dla taty pod choinkę wybrać? Oto garść pomysłów

Święta coraz bliżej

Radosne Mikołajki

Śmiertelne zaczadzenie

Paczki od Mikołajów z powiatu

Dolny Śląsk przejmuje następne linie kolejowe od PKP

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
660
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
9%