MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Honory od rady powiatu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 kwietnia 2008, 12:01
Aktualizacja: 12:02
Autor: ROB
Fot. ARO
Trzy osoby, których działalność przyniosła wymierne skutki w ostatnim czasie, zostały uhonorowane przez radnych powiatowych podczas wtorkowej sesji. Puchary i nagrody finansowe trafiły do Jacka Kieżunia, Marusza Michonia–Dziatkowca oraz Stanisława Michonia.

Jacek Kieżuń – ratownik GOPR i szef wyszkolenia Karkonoskiej Grupy GOPR przyczynił się walnie do uratowania życia co najmniej jednemu turyście. To właśnie J. Kieżuń spowodował, że Dowództwo Wojsk Lądowych zainteresowało się możliwością kilkumiesięcznego szkolenia załóg śmigłowców w zimowych warunkach Karkonoszy.

Ratownicy GOPR szkolili żołnierzy, a oni z kolei lecieli śmigłowcami, gdy zdarzył się wypadek w górach. Odbyli w sezonie przeszło 30 lotów ratunkowych, a dzięki jednemu z nich i szybkiemu transportowi poszkodowanego zdołano uratować życie turysty. Lekarze w szpitalu stwierdzili, że gdyby transport odbywał się tradycyjnie (tobogan, karetka, itp.) ranny nie miałby szans na przeżycie.

A że wojsko też ocenia wysoko tę współpracę, nie jest wykluczone, że kolejnej zimy śmigłowce także będą stacjonować w Jeleniogórskiem.

Z kolei Mariusz Michoń-Dziadkowiec, syn znanej pary sportowców, przerwał okres dłuższej posuchy i zdobył dla Powiatu Jeleniogórskiego tytuł m.in. mistrza i wicemistrza Polski w narciarstwie biegowym w kategorii juniorów. Startuje w barwach KS „Śnieżka” Karpacz.

Zarówno on, jak i jego trener (i ojciec – Stanisław Michoń) otrzymali puchary, ale z pewnością ten sukces przyniósł wiele radości także mamie mistrza, Dorocie Dziadkowiec, znanej m.in. z wielu znakomitych osiągnięć w „Biegu Piastów” i najpoważniejszych zawodach sportowych.

Jacek Włodyga, starosta, oraz Zbigniew Jakiel, przewodniczący rady powiatu, gratulując zawodnikowi i trenerowi podkreślali, że poziom sportowy, jaki reprezentuje Mariusz, predystynuje go do udziału w niedalekiej przyszłości w najważniejszych zawodach, łącznie z igrzyskami olimpijskimi.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Festyn dla Matki

Jubileusz koła PTTK

Areszt za przemyt marihuany i kokainy

Granty na inicjatywy lokalne

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Rekordowy zlot

Rowerowa zabawa w stylu retro

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
524
Tak
31%
Nie
65%
Nie mam zdania
5%