MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Honory od rady powiatu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 kwietnia 2008, 12:01
Aktualizacja: 12:02
Autor: ROB
Fot. ARO
Trzy osoby, których działalność przyniosła wymierne skutki w ostatnim czasie, zostały uhonorowane przez radnych powiatowych podczas wtorkowej sesji. Puchary i nagrody finansowe trafiły do Jacka Kieżunia, Marusza Michonia–Dziatkowca oraz Stanisława Michonia.

Jacek Kieżuń – ratownik GOPR i szef wyszkolenia Karkonoskiej Grupy GOPR przyczynił się walnie do uratowania życia co najmniej jednemu turyście. To właśnie J. Kieżuń spowodował, że Dowództwo Wojsk Lądowych zainteresowało się możliwością kilkumiesięcznego szkolenia załóg śmigłowców w zimowych warunkach Karkonoszy.

Ratownicy GOPR szkolili żołnierzy, a oni z kolei lecieli śmigłowcami, gdy zdarzył się wypadek w górach. Odbyli w sezonie przeszło 30 lotów ratunkowych, a dzięki jednemu z nich i szybkiemu transportowi poszkodowanego zdołano uratować życie turysty. Lekarze w szpitalu stwierdzili, że gdyby transport odbywał się tradycyjnie (tobogan, karetka, itp.) ranny nie miałby szans na przeżycie.

A że wojsko też ocenia wysoko tę współpracę, nie jest wykluczone, że kolejnej zimy śmigłowce także będą stacjonować w Jeleniogórskiem.

Z kolei Mariusz Michoń-Dziadkowiec, syn znanej pary sportowców, przerwał okres dłuższej posuchy i zdobył dla Powiatu Jeleniogórskiego tytuł m.in. mistrza i wicemistrza Polski w narciarstwie biegowym w kategorii juniorów. Startuje w barwach KS „Śnieżka” Karpacz.

Zarówno on, jak i jego trener (i ojciec – Stanisław Michoń) otrzymali puchary, ale z pewnością ten sukces przyniósł wiele radości także mamie mistrza, Dorocie Dziadkowiec, znanej m.in. z wielu znakomitych osiągnięć w „Biegu Piastów” i najpoważniejszych zawodach sportowych.

Jacek Włodyga, starosta, oraz Zbigniew Jakiel, przewodniczący rady powiatu, gratulując zawodnikowi i trenerowi podkreślali, że poziom sportowy, jaki reprezentuje Mariusz, predystynuje go do udziału w niedalekiej przyszłości w najważniejszych zawodach, łącznie z igrzyskami olimpijskimi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wreszcie bez dziur

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Piotr Paczóski... w miejskiej spółce

Niedoróbki na drodze

Miłośnicy zabytków na swoim kolejnym zlocie

W śmieciach miasto tonie

Udana zbiórka zachełmian

Moc kwiatów na miejskie skwery

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
950
Tak
38%
Nie
55%
Nie mam zdania
8%