MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Honory dla olimpijczyków

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 12 czerwca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Sukcesy jeleniogórskich licealistów docenione w Auli Leopoldinum Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wygrali zmagania w olimpiadach przedmiotowych i indeksy szkół wyższych mają już w kieszeni. W poniedziałek odebrali gratulacje i nagrody od wojewody Krzysztofa Grzelczyka, dolnoślkąskiej kurator oświaty Beaty Pawłowicz oraz posłanki ziemi jeleniogórskiej Marzeny Machałek.

– Wyjątkowo duża grupa olimpijczyków wraz z opiekunami i dyrektorami kilku szkół wyruszyła skoro świt z Jeleniej Góry po to, aby zaznaczyć swoją obecność na oświatowej mapie sukcesów olimpijskich województwa dolnośląskiego. Jak każdego roku pojawili się tam uczniowie I i II LO w Jeleniej Górze, wzmocnieni o silną reprezentację ZSO i Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Biathlonie ze Szklarskiej Poręby, uczennicę z LO w Kowarach i ucznia z ZSOiT w Jeleniej Górze – poinformował Paweł Domagała, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.

I LO im. Stefana Żeromskiego reprezentowali: Daria Kotołowska (z podwójnym sukcesem olimpijskim) finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, pod opieką Anny Szubartowskiej-Kowalczyk oraz finalistka Olimpiady Teologicznej, do której przygotowywał ją ks. Wojciech Dąbrowski.
Była też Joanna Fryc, finalistka Olimpiady Języka Francuskiego z nauczycielką Barbarą Macugą oraz Martyna Musiał, finalistka Olimpiady Teologicznej, również pod opieką ks. Wojciecha Dąbrowskiego.

Z cieplickiego II LO im. Cypriana Kamila Norwida pojechali Aleksandra Dobosz i Magdalena Bőtther, obie finalistki Olimpiady Literatury i Języka polskiego. Uczy je Ryszard Grzywacz. Była też Paulina Żmijewska, finalistka Olimpiady Wiedzy o Rodzinie pod opieką Justyny Szyszkowskiej.

Uczeń Technikum Budowlanego z ZSOiT w Jeleniej Górze Michał Kasperkiewicz jest finalistą Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych pod opieką Adama Stolickiego. Jedna z uczennic LO w Kowarach zakwalifikowała się do etapu centralnego uzyskując tytuł finalistki Olimpiady Języka Rosyjskiego.

Ogromnym sukcesem pochwalić się może Zespół Szkół Ogólnokształcących i Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Biathlonie w Szklarskiej Porębie.
Otóż na XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski Juniorów, która odbyła się w lutym w Zakopanem aż szesnastu uczniów uzyskało tytuł finalisty. Są wśród nich laureaci: Monika Bielak, Szymon Orłowski i Mateusz Matnik. Natomiast trójka innych finalitów (Izabela Pedyk, Jakub Fedor i Adrian Strzałkowski) reprezentowali Polskę na Międzynarodowych Zawodach Nadziei Olimpijskich w Słowacji. Tak wysokie osiągnięcia uczniowie uzyskali pod opieką trenerów: Joanny Bedacz, Dawida Matwijowa i Waldemara Domitrza.

Podziękowania zostały skierowane także na ręce dyrektorów szkół obecnych na uroczystości. Prezydenta miasta i jeleniogórską oświatę reprezentował naczelnik wydziału oświaty i wychowania urzędu miejskiego Waldemar Woźniak, a w imieniu starosty występował dyrektor wydziału oświaty, kultury i zdrowia – Kazimierz Raksa.

Sukcesów wszystkim gratulujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~zawiedziona 12-06-2007 11:31
Gratulacje dla olimpijczyków. A gdzie są olimpijczycy z matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii itp. Taki słaby rocznik, czy nauczyciele niepotrafią zainteresować, zachęcić, nauczyć? Oj żle się dzieje, także w Żeromie Panie Dyrektorze. Z łezką w oku będziemy wspominać dawnych olimpijczyków.
~xd 12-06-2007 16:53
gratulacje wszystkim zwłaszcza Paulinie xD
~Mała 12-06-2007 16:59
Olimpijczyków wychowuje Żerom:) Gratulacje, choć w tym roku to i tak wypadło słabo, zeszły rok, to było coś...Słynna klasa 3a i sześciu olimpijczyków...
~ktosiek 12-06-2007 20:04
a SMS w Szklarskiej to co?hiii...Żerom.a inni się nie liczą?
~lmn 13-06-2007 0:15
o Boze, znowu sie zaczyna... "olimpijczykow wychowuje Zerom" – a co, moze nie ma tu olimpijczykow z Norwida?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Czyżby Andrzej Duda?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Będzie skate park w Jeleniej Górze?  

To teren zapuszczony

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%