MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Honory dla Mariana Piaseckiego

Wiadomości: REGION
Czwartek, 25 czerwca 2009, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: TEJO
Marian Piasecki – w środku.
Fot. Ania
Twórca Parku Miniatur został doceniony przez kowarskich radnych. W nadchodzący poniedziałek otrzyma tytuł Honorowego Obywatela Miasta Kowary”.

– Stworzył niespotykaną na międzynarodową skalę atrakcję turystyczną: Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, wyróżniający się spośród innych tego typu Parków w Europie niezwykłą ideą i doskonałością odtwarzanych detali wszystkich modeli budynków i budowli – podają w uzasadnieniu decyzji pomysłodawcy nagrodzenia Mariana Piaseckiego.

Wysiłek twórcy Parku Miniatur nie poszedł na marne. Placówkę odwiedziło ponad 190 tys. turystów. Wizyta w parku zachęca także turystów do spaceru po samych Kowarach. Do tego Marian Piasecki stworzył 34 miejsca pracy dla bezrobotnych i absolwentów szkół artystycznych. Właściciel Parku Miniatur organizuje w kraju i za granicą wystawy z udziałem swoich modeli, by popularyzować region Dolnego Śląska.

Tytuł Honorowego Obywatela Kowar to kolejny zaszczyt dla pana Mariana. Ministerstwo Kultury odznaczyło go już tytułem „Zasłużony Działacz Kultury”. Jest również podwójnym laureatem Nagrody Starostwa Jeleniogórskiego „Liczyrzepa” za najlepszy pomysł na atrakcję turystyczną oraz za całokształt działania.

Panu Marianowi kowarscy samorządowcy życzą dalszych sukcesów, wytrwałości i tworzenia jeszcze bardziej niesamowitych i fantazyjnych miniatur dziedzictwa architektonicznego naszego regionu. A do życzeń i gratulacji przyłącza się Jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek w Radomierzu

"Wyspa" z opóźnieniem

Szef gangu zatrzymany

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Krzyś 25-06-2009 9:33
Gratulacje dla Pana Mariana:) W pełni zasłużony tytuł. Więcej takich "co robią", mniej takich "którzy narzekają".
mikasia 25-06-2009 10:52
Panie Marianie, GRATULUJĘ! Od zawsze podobał mi się Pana pomysł na Park Miniatur, tyle Pan pracy włożył w tak misterne hobby, które przerodziło się w pasję życia. Zaszczytem dla mnie było przygotowywanie dla Pana materiałów reklamowych :D Cieszę się, że radni również Pana doceniają. Region kowarski, ale również cały powiat jeleniogórski stał się słynny dzięki Parkowi Miniatur. Wspaniali przewodnicy oraz niezapomniany klimat ręcznie robionych architektur- przyciąga!
~Ziuk 25-06-2009 10:57
I ja dziękuję Panu Piaseckiemu i z serca gratuluję. Przykro tylko, że samorządowcy Kowar nie walną się w pierś, szczególnie zaś ówczesny Pan Burmistrz, który za grosz nie miał zrozumienia dla trudnych początków"Parku". Stare przysłowie, że "sukces ma wielu ojców a porażka jest sierotą" w tym szczególnym przypadku pasuje jak ulał. Fajnie jest pogrzać się w blasku sukcesu, zwłaszcza cudzego. Kampania wyborcza rozpoczęta !
~dady 25-06-2009 11:22
Brawa dla radnych za pomyślunek, a dla Pana Mariana ogromne gratulacje i podziękowania za wszystko czego dokonał i jeszcze dokona.
piipi 25-06-2009 11:25
*CUDOWNE jest to miejsce,gdzie mozna tak *fajnie zwiedzic Dolny Slask ! Wystarcza tutaj tylko 3 minuty ...i jestem z jelonkowej ul.Konopnickiej juz na Zamku Ksiaz ! *Fajnie,ze jest Pan Marian ! Moje Gratulacje.*piipi.
jantar 25-06-2009 12:23
Gratulacje Panie Marianie, tylko dlaczego radni z burmistrzem na czele nie chcą oddać terenu na powiększenie parku, przecież walczy Pan o to od kilku lat, na otarcie łez rozdają tytuły.
~Gerard Gałęski 25-06-2009 14:32
Gratulacje Panie Marianie. Po latach trudu i wyrzeczeń jest czas na należne zaszczyty. Żałuję jedynie że tak piękna i wartościowa atrakcja regionalna nie została zoikalizowana tak jak to mogło być w Mysłakowicach, a niezasłużenie mają ja Kowary. Ale kto, która władza terenowa przed laty gdy ruszał pomysł Parku wierzyła w jego sukces i chciała przygarnąć zapaleńca i pomóc mu w trudnym starcie? Przyznaję że sam miałem taki moment gdy byłem sceptykiem sądząc że praca i pomysł się w naszych koślawych warunkach nie przełoży na frekwencję i powodzenie. Bogu dzięki nie miałem, racji i gratuluję autorowi i ojcu Parku. Mam nadzieję że Pan Panie Marianie jeszcze czymś fajnym nas zaskoczy A na razie - Wszystkiego najlepszego
~WIESIO 25-06-2009 15:15
Gratulacje Panie Marianie! Ponadto życzę Panu, aby Pan w końcu otrzymał większy areał ziemi od miasta Kowar, aby móc się ze swoimi zabytkami dalej rozbudowywać. Tego życzę także sobie jako Kowarzaninowi i Radzie Miasta.
~KDR 25-06-2009 21:59
Gratuluję Marianie. Oby ten laur przełożył się na rzeczywiste wsparcie Twojego projektu. Pozdrawiam Cię serdecznie Rafał Gersten
~Marianna 26-06-2009 0:55
A Karpacz niech zielenieje z zazdrości.To tam pan Marian Piasecki chciał założyć swój park,ale władze miasta były na"nie".Podczas mojej wizyty w parku miniatur pan Marian przysiadł obok mnie na ławeczce i powiadał o trudnościach,planach i marzeniach.Poznałam też przemiłą Żonę pana Mariana i maskotkę parku-czarnego jamnika.Życzę sukcesów.
~Anna 26-06-2009 21:57
Gratulacje dla Pana Mariana.Faktycznie pomysł trafiony.Szkoda,tylko że nie doceniony przez władze miasta Karpacza.Karpaczanin od urodzenia ze swoim dziełem wystawia się w ościennym mieście i hali po dywanówce. A Karpacz nie ma swojej atrakcji/ bo ponoć nie było dla niej miejsca./ Wstyd radni i władze Karpacza.Czy w Karpaczu można mieć jakąś inicjatywę i zapał .Dla władz Karpacza istotne jest co by tu jeszcze sprzedać .Czy jak chodziło kilka lat temu o udostępnienie miejsca pod Park to obecny Pan burminstrz był też burmistrzem ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Trwa akcja odkażania gminnych placówek

Tort w dowód wdzięczności

Wiadukty prawie gotowe

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
803
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%