MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Honorowi karpaczanie. Za zasługi dla miasta pod Śnieżką

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 2 listopada 2010, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Maria Kucharska oraz – pośmiertnie – Tadeusz Hołdys, Zbigniew Pawłowski i Waldemar Siemaszko to tegoroczni honorowi obywatele Karpacza. Uroczystość nadania tytułów odbyła się na XLVIII sesji Rady Miejskiej w Karpaczu podczas podsumowania tegorocznych obchodów 50–lecia Miasta.

Nadanie tytułu Honorowy Obywatel Gminy Karpacz jest najważniejszą formą uznania indywidualnych zasług. Tytuł przyznaje się osobom o uznanym autorytecie moralnym, o szczególnie trwałym i niepowtarzalnym wkładzie w historię, rozwój, znaczenie i sławę gminy.

Honorowym obywatelem Karpacza w tym roku została wieloletnia pracowniczka Urzędu Miasta - Maria Kucharska. Radni oddali również hołd swym trzem zasłużonym karpaczanom.

Tytułując przyznano pośmiertnie honorowe obywatelstwo: Tadeuszowi Hołdysowi (1921-1983), który przez 35 lat kierował Wysokogórskim Obserwatorium Meteorologicznym na najwyższym szczycie Karkonoszy „Śnieżka” (nazwanym potem jego imieniem), Zbigniewowi Pawłowskiemu (1925-2010) - ratownikowi Grupy Karkonoskiej GOPR i zasłużonemu pracownikowi Miejskiej Kolei Linowej w Karpaczu, oraz Waldemarowi Siemaszko (1931-1994), ratownikowi GOPR-u, przewodnikowi sudeckiemu, lawinoznawcy i legendarnemu gospodarzowi jednego z najpopularniejszych schronisk w Polsce „Samotnia” (dziś Schronisko PTTK im. Waldemara Siemaszki).

Ogłoszenia

Czytaj również

Trudno tak żyć!

Vaclav Havel na fotografiach

Koło ratunkowe dla Flory?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ja 2-11-2010 16:14
CHCEMY TUNELU POD ŚNIEŻKĄ, SKM DO LIBERCA I ZGORZELCA, EX DO BERLINA, PRAGI I KOLONII !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dzień pierwszy z hip hopem

Lewica Razem o ochronie zdrowia

„Dzień otwary” na sportowo  

Rajd zdewastował las?

Budowa farmy fotowoltaicznej w Jeleniej Górze?  

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
563
Tak
52%
Nie
44%
Nie mam zdania
4%