MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Honorowe tytuły dla trzech jeleniogórzan

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 26 maja 2015, 9:03
Aktualizacja: Środa, 27 maja 2015, 7:44
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Na X sesji Rady Miejskiej radni uchwalili nadanie honorowych tytułów „Zasłużonego dla Miasta Jeleniej Góry” dla trzech osób: Jana Wołkowieckiego, Stanisława Gmyrka oraz ks. Jerzego Gniatczyka. Wnioski odczytał przewodniczący Komisji Statutowo–Organizacyjnej Wojciech Chadży.

Wniosek o nadanie tytułu dla pana Janka, jak zwało się o nim mówić w świecie piłki ręcznej, złożył do Komisji Statutowo-Organizacyjnej zarząd Klubu Piłki Ręcznej Jelenia Góra. Swój wniosek uzasadnili tym, że Jan Wołkowiecki był jednym z pierwszych współzałożycieli jeleniogórskiego szczypiorniaka i od 1982 r. aktywnie działał w sekcji piłki ręcznej kobiet w Jeleniej Górze. Bez względu na nazwę klubu i skład zarządu, przez te wszystkie lata przeżywał z kolejnymi pokoleniami sukcesy i porażki drużyn seniorskich, jak i młodzieżowych. Wieloletni kierownik zespołu, a także wiceprezes przyczynił się do promowania Jeleniej Góry zarówno w kraju, jak i za granicą. Swoją postawą zasłużył na wnioskowany tytuł – argumentowali wnioskodawcy.

Tytułem zasłużony dla Miasta Jeleniej Góry został również uhonorowany Stanisław Gmyrek, który od lat działa na polu edukacji ekologicznej. Na podstawie jego pomysłu i pod jego nadzorem Koło Łowieckie „Jeleń” Jelenia Góra zrealizowało projekt pt. „Ośrodek Edukacji Ekologicznej” w Chromcu. Na terenie ośrodka znajduje się ścieżka edukacji ekologicznej „Jeleniówka”. W ośrodku Stanisław Gmyrek prowadzi zorganizowaną edukację dzieci i młodzieży z całego byłego województwa jeleniogórskiego. Dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej zostały stworzone m.in. programy „Cztery Pory Roku” oraz „Czym skorupka za młodu”. S. Gmyrek prowadzi również edukację ekologiczną dla strażaków, samorządowców, czy leśników – argumentował w imieniu zarządu okręgowego PZŁ, przewodniczący Kazimierz Koncewicz. Nie ma w Jeleniej Górze szkoły, która chociaż raz nie byłaby w „Jeleniówce”. Jego wzorowa postawa etyczna, koleżeńskość, ogrom pracy społecznej oraz umiejętności organizacyjne są godne naśladowania i najwyższego uznania – dodał przedstawiciel wnioskodawcy.

Honorowy tytuł przyznano ponadto ks. Jerzemu Gniatczykowi – proboszczowi parafii rzymsko-katolickiej pw. św. Judy Tadeusza na os. Czarne. Jak argumentują wnioskodawcy, ksiądz jest przykładem duchownego, który wypełniając swoje obowiązki związane z posługą kościelną jest także aktywny w swoim środowisku i otwarty na dialog ze wszystkimi ludźmi, także świeckimi. Włącza się również do pracy, której efekty mają służyć mieszkańcom miasta. Potrafi tworzyć atmosferę integracji i współpracy. To w tej parafii powstała idea, by systematycznie przygotowywać śniadania dla dzieci szkolnych, które nie mogą spodziewać się takiego gestu ze strony rodzinnego domu, z różnych powodów – podkreślają wnioskodawcy. Budowa poczucia dumy ze swojego środowiska jest m.in. cząstką dorobku ks. Jerzego Gniatczyka, której nie można w żaden sposób wycenić, właśnie dlatego, że jest bezcenna. W sposób naturalny i niewymuszony ksiądz Jerzy przez dziesiątki lat budował swój autorytet osobisty, będący źródłem szacunku dla niego samego, a przede wszystkim do owoców jego dokonań – dodano.

Ogłoszenia

Czytaj również

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Tak nie wolno parkować!

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~zaboberek 26-05-2015 9:25
Dobry pomysł z tym wyróżnieniem.Mam tylko jedną uwagę.Doceniać i zauważać człowieka i zasługi powinno się za jego życia a nie po śmierci.
~ 26-05-2015 11:24
Hm, śniadanie to gest ... Z okazji Dnia Matki nie omieszkam wypomnieć dzieciom ,że nie musiałam wcale robić im śniadań, obiadów, kolacji. Niech całują moją dłoń bo przez wiele lat wykonywałam owe gesty..
~... 26-05-2015 17:15
26-05-2015 11:24 : Wiesz co... Wolał bym się wychowywać sam niż mieć taką ''matkę''... A gest w twoją stronę bym wykonał ale nie wykonam bo by mnie ocenzurowano ;)
~jel 26-05-2015 20:55
ks.Jerzy to super gość !
~jony 102 23-06-2015 10:02
Pan Stanisław Gmyrek to rewelacyjny gość. Nikt tak nie opowiada jak on. Jeszcze raz brawo panie Staszku:-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

To teren zapuszczony

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przetarg na kolejną stację

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
579
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%