MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Honorowe odznaki dla naszych seniorów

Wiadomości: Region
Sobota, 21 lutego 2015, 7:28
Aktualizacja: Niedziela, 22 lutego 2015, 8:02
Autor: Mea
Fot. Biuro Prasowe DUM
W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego seniorzy z Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego zostali odznaczeni honorowymi odznakami "Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”. Tytuł ten przyznano za zasługi dla rozwoju regionalnej społeczności poprzez pracę zawodową, działalność naukową lub społeczną.

Dyplomy i odznaczenia wręczono podczas konferencji „Bezpieczeństwo Dolnośląskich Seniorów w różnych aspektach”, zorganizowanej przez urząd marszałkowski. Gościem specjalnym była Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, wokalistka zespołu Tercet Egzotyczny i jednocześnie twarz kampanii „Bezpieczny Senior”.

Złotą odznakę z rąk Ewy Mańkowskiej, wicemarszałek województwa dolnośląskiego otrzymali: Helena Nawrot, kierowniczka zespołu „Szarotka” z Mysłakowic, Stowarzyszenie Zespół Folklorystyczny „Karkonosze” oraz Alfreda Rękowska z jeleniogórskiego zespołu Perfectum. Srebrną odznakę przyznano Elżbiecie Markowskiej z jeleniogórskiego zespołu Agat.

- Na rzecz seniorów działam już 24 lata, odkąd przeszłam na emeryturę. Pracowałam jako nauczyciel muzyki, dlatego też swoją pasję kontynuuję wykładając na Uniwersytecie III Wieku, na którym prowadzę zajęcia muzyczne. Przy Osiedlowym Domu Kultury mam również zespół Perfectum i od trzech lat organizuję spotkania muzyczne. Aktywizuję w ten sposób jeleniogórskich seniorów. Osoby uzdolnione artystycznie, nie tylko wokalnie, ale również pod względem recytatorskim, poetyckim, czy kabaretowym występują podczas naszych koncertów i prezentują swoje umiejętności – mówi Alfreda Rękowska.

Czytaj również

Posadzą drzewa przy muszli koncertowej

Ogołocili drzewa

Rusza remont stadionu przy ulicy Lubańskiej

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~jeż 21-02-2015 8:38
jak widać, feminizacja objęła również seniorów..
~ 21-02-2015 9:44
Moja mama też się przysłużyła w rozwoju jeleniej góry, pracowała w czynie społecznym, przy budowie rakownicy, tylko, że urzędy chciały zniszczyć moją mamę, tak jak rakownicę. Oddajcie złodzieje ratuszowe rakownicę!!! I wyp... z kraju, na wschód, do ukainców!!! Bydlaki!!!!!!!!!!!
~ 21-02-2015 9:50
W ratuszu są złodzieje i wandale. Jedną złodziejkę z ratusza znam osobiście, sama mnie prosiła o pomoc w kradzieży, mieszka blisko mnie, fajna babka, tylko głupia, aż ją chłop zostawił.
~ 21-02-2015 9:51
czy zawiła ucałował pierścień bula.....?
~ 21-02-2015 9:54
Gdyby coś ktoś burczał, by to zgłosić na policję lub coś podobnego, to informuję, że policja trzyma sztamę z tymi przestępcami.
~MY 21-02-2015 10:49
Brawo Pani Alfredo Nareszcie KTOŚ Panią dostrzegł i wyróżnił, choć nagroda niewspółmierna do tego co Pani robi. DZIĘKUJEMY PANI za te lata wspólnie spędzone z piosenką, za życzliwość i działania-- takie od serca-- dla drugiego człowieka.
~Korwin II 21-02-2015 12:09
Nestorzy,sfeminizowana grupa społeczna. Faceci krócej żyją i stanowią mniejsze obciążenie dla ZUS. Emerytura dla seniora od 60 lat. Dla seniorki od 67 lat.
~ 21-02-2015 14:26
Medale medalami,kwiaty kwiatami, gratulacje gratulacjami, fety fetami a przepraszam, jako seniorka pytam konkretnie: jakie bezpieczeństwo i w jakich aspektach poprawiono i o ile proc ?bo śpiwy śpiwaniami, jest przyjemniej, ale czy od nich śpiewająco bezpieczniej w różnych aspektach ?
~ 21-02-2015 17:25
Nigdy bym nie przyjął żadnego odznaczenia z rąk tych ludzi, oni kłamią i nas wyzyskują.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W śmieciach miasto tonie

Szykują się podwyżki opłat za odpady  

Moc kwiatów na miejskie skwery

Już nie Proton Polska Energia, a PGNIG (komunikat)

Udogodnienia dla rolników  

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
958
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%