MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Honorowe obywatelstwo dla Justyny Kowalczyk

Wiadomości: Szklarska Poręba
Środa, 10 lipca 2019, 7:04
Autor: WAC
Fot. archiwum
Uchwałą Rady Miasta w Szklarskiej Porębie nasza najbardziej utytułowana w historii biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk otrzymała tytuł "Honorowego Obywatela Szklarskiej Poręby".

Tytuł „Honorowy Obywatel Miasta Szklarska Poręba” jako wyraz najwyższego uznania i wyróżnienia za wybitne zasługi dla rozwoju miasta, Rada Miejska nadaje osobie fizycznej nie będącej mieszkańcem Szklarskiej Poręby. O uhonorowanie w ten sposób polskiej "królowej nart" wnioskował burmistrz Mirosław Graf. Jak napisano w uzasadnieniu, sukcesy w biegach narciarskich Justyny Kowalczyk to sukcesy rozwoju tej dyscypliny sportu w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach oraz promocja Szklarskiej Poręby.

Justyna Kowalczyk, która w swej karierze zdobyła wiele tytułów mistrza olimpijskiego, mistrza świata, zdobywcy pucharu świata jest mocno związana z miastem pod Szrenicą. To między innymi w Jakuszycach doskonaliła swe umiejętności sportowe. Tam też osiągała sukcesy zwyciężając w zawodach Pucharu Świata w 2012 i 2014 r. oraz w Biegu Piastów w 2017 i 2019 r.

Twoja reakcja na artykuł?

16
84%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Szachowy turniej Jelonka Open

Wybory: Zwycięstwo PiS

Stop marginalizacji średnich miast

IV Mistrzostwa Czerwonego Pantofla – Downhill Derby  

Była gala z nagrodami

Nagrody dla nauczycieli

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
674
Tak
14%
Nie
66%
Nie wiem
20%