MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Honor samuraja - prapremiera polska

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 9:27
Autor:
Fot. teatrjeleniogorski
Teatr Jeleniogórski przygotował kolejną ciekawą sztukę, która jest bardzo kontrowersyjna i przeznaczona dla widza pełnoletniego.

Tekst Rappa to opowieść o rodzinie obnażająca współczesne społeczeństwo równie dotkliwie, jak filmy dokumentalne "Super size me" (Morgan Superlock) lub "Zabawy z bronią" (Michael Moore), czy słynny film Mika Leigh'a "Wszystko albo nic". Rodzina absurdalna, groteskowa, w której marzenia wyznaczają tele-zakupy, a wszystkie wartości, nawet religia, traktowane są jak kolejna nowinka z cyklu " jak osiągnąć sukces i zadowolenie w 30 dni".

Główny bohater, 16- letni syn, wybiera świat lepszy, świat prostych wartości, czarno-białych zasad, świat samurajskiej moralności w komputerowych grach i wyrusza na prawdziwą bitwę....
Jaką cenę płacimy za brak kontaktu z bliskimi? Pytanie w momencie - gdy problem rodziny sprowadza się do zwiększenia przyrostu naturalnego - szczególnie aktualne.

Co tak naprawdę jest rzeczywistością, co promocją , co fikcją...

Wydaje się, że jedno w tym świecie jest realne i bardzo dotkliwe - krzyk, do którego niemal już nie mamy prawa - kochaj mnie.
Jak blisko jesteśmy tego społeczeństwa, z którego podczas spektaklu będziemy się być może śmiać - czy w siedzących na kanapach postaciach rozpoznamy własne rodziny,
sąsiadów, siebie...

Teatr Jeleniogórski
Scena Dramatyczna im. C. K. Norwida
Adam Rapp
"Honor samuraja"
tłumaczenie Hanna Szczerkowska
reżyseria Monika Strzępka
scenografia - Maciej Chojnacki
występują: Małgorzata Osiej- Gadzina, Lidia Sznajder, Jakub Giel, Jacek Grondowy

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Most w Pilchowicach pod ochroną!

"PatRIOTki" w BWA  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Paweł 7-01-2006 1:13
Miałem przyjemność uczestniczenia w próbie generalnej i mogę z całą stanowczością polecić sztukę!! Bezpośrednia w przekazie i odrobinę kontrowersyjna. Porusza tematy tabu i tematy aktualne dziś oraz na co dzień spotykane na ulicy. Do tego świetna gra aktorów i oprawa muzyczna. Serdecznie POLECAM!! Z uwagą że to spektakl raczej dla widzów dorosłych!
~tomek.jg 7-01-2006 8:18
Wczoraj byłem świadkiem próby generalnej przedstawienia "Honor Samuraja". Sztuka ta przedstawia problemy najbliższe każdemu z nas. Problemy o których nikt z nas nie mówi, unika ich lub udaje, że ich nie ma wogóle. Są to zarówno problemy w naszym otoczeniu - prostytucja, narkomania, jak i problemy w naszych domach - uzależnienie od telewizji i internetu. Spektakl jest okraszony świetną muzyką w bardzo oryginalny sposób. Przedstawienie pokazuje również najświeższe problemy społeczno - polityczne Polski. Polecam ten spektakl wszystkim. Daje do myślenia. Jest przedstawiony w zaskakujący sposób i dlatego jest przeznaczony dla widza powyżej 18tego roku życia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W poszukiwaniu mandragory

Na Orlim i Głowackiego bawili się doskonale

Stalowe rumaki w Karpaczu

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

Gości wita król Maciuś

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
689
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
6%