MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Hojne Mikołaje w Wojcieszycach

Wiadomości: WOJCIESZYCE
Środa, 22 grudnia 2010, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Konie zamiast reniferów przyciągnęły wóz z dwoma Mikołajami, którzy w Wojcieszycach przywieźli dary dla dwustu dzieci (tych młodszych i starszych). Na prezentach się nie skończyło. Były zabawy, pyszna grochówka, ognisko, konkursy i kolędy. W imprezie środowiskowej udział wzięło ponad 300 mieszkańców.

Impreza została zorganizowana dla mieszkańców Wojcieszyc oraz pobliskich miejscowości już po raz drugi. W tym roku odbyło się pod hasłem przewodnim ”Każdy może zostać świętym Mikołajem”.

– Dla dzieci i młodzieży do lat 18 przygotowano 200 paczek, które zostały rozdane przez dwóch ogromnych Mikołajów. Wjechali na uroczystość w pięknej zimowej scenerii powozem wypełnionym po brzegi podarunkami. Sanie ciągnęły dwa konie z Wojcieszyc. W tym roku poza mieszkańcami gościliśmy zaprzyjaźnioną Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z Czech – mówi Katarzyna Geremek.

Poza prezentami było też ognisko oraz konkursy prowadzone przez wolontariuszy z II Liceum Ogólnokształcącego im. Kamila Cypriana Norwida w Jeleniej Górze, którzy do Wojcieszyc przybyli już po raz drugi. Koncert kolęd dali też uczniowie szkoły, pod opieką Jadwigi Dąbrowskiej, dyrektor szkoły oraz Beaty Piskor- Świerad, szkolnego pedagoga. Nie zabrakło też smacznego jedzenia i ciast.

Organizatorami imprezy byli: Ochotnicza Straż Pożarna w Wojcieszycach, Rada Sołecka, Rada Rodziców oraz Gmina Stara Kamienica.

Galerię zdjęć z imprezy można oglądać na www.spwojcieszyce.pl/.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zebrali 3 tony odpadów

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (4) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 22-12-2010 10:40
~Hmm .. najlepsze etaty to są zarezerwowane dla *mężczyzn ! ..i jak *tu zostac św.Mikołajem,gdy ma się ..spódniczkę
~Jork 22-12-2010 18:36
Piipi. Jak przywdziejesz szatę Mikołaja - to nie widać czy masz- to co masz :-) czy to co ma "chop". Trzeba tylko chcieć. A zabawa jest przednia. :-))
Piipi Jelonkowa 22-12-2010 22:16
..do - ~Jork .. ale *ja nie potrafię ..obchodzic się z koniem ! (..patrz.zdj.nr. 2,4)
~tajemniczy 23-12-2010 16:30
szkoda tylko ze jeden z mikolajow jest hojny w swojej miejscowosci ale inni to go niewiele obchodza i nie wazne ze na swieta zostaja na lodzie bo mikolaj sie wczasuje a inni za niego zasowaja i nie sa za to doceniani no panie mikolaju nie ladnie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Cieplickie place

Skatepark za frekwencję?

Przetarg na Szklarską Porebę Średnią

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
484
Tak
46%
Nie
39%
Nie wiem
14%