MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Hodował psy w złych warunkach

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 8:21
Aktualizacja: 8:25
Autor: 112
Fot. KPP Lwówek Śl.
Policjanci Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim asystowali przy czynnościach wykonywanych przez Fundację na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt „Mondo Cane” w Uboczu. Na jednej z posesji w tej wsi hodowano psy w złych warunkach.

Fundacja pisemnie poinformowała komendanta gryfowskiej policji o możliwości popełnienia przestępstw i wykroczeń związanych z ustawą o ochronie zwierząt w miejscowości Ubocze. Złożony został także wniosek o udzielenie asysty policji.

Dzielnicowi KP Gryfów Śląski udali się we wskazane miejsce. Tam przedstawiciele fundacji stwierdzili, iż na terenie wskazanej posesji właściciel, 46-letni mężczyzna popełnił szereg przestępstw i wykroczeń dot. ochrony zwierząt. Na miejscu stwierdzono, iż pieski różnej rasy były hodowane w bardzo złych warunkach.

Będący na miejscu lekarz weterynarii stwierdziła, iż część psów jest chora. Wszystkie zwierzaki, było ich 15, zostały zabrane na badania. Właściciel nie przedłożył książeczek z obowiązkowymi badaniami posiadanych psów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uwaga na oszustów!

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ 7-04-2014 8:54
Zamknac b...ka w tych samych warunkach na 10 lat.
~mięśniak 7-04-2014 10:45
nie wiem jak tam to wyglądało ale jakby mi na posesję wlazło kilku działaczy i na moje żądanie by jej nie opuściło to ja bym sie domagał od policji ukarania ich. Przedstawiciele fundacji to nie żadna psia policja i nie maja prawa wchodzić na posesję niczyją.
~:) 7-04-2014 11:28
Następny mądry ,, mięśniak ". Najlepiej męczyć zwierzęta, mądry panie MIĘŚNIAK. Tak jest OK wg. pana. Daleko nam do europy przez takich mięśniaków.
~z 7-04-2014 12:43
Polskie "mięśniaki" mają ładnie na swoich podwórkach, bo śmieci wyrzucają za płot, w swoim domu mogą znęcać się nad rodziną i zwierzętami, bo to jego "własność".No cóż jedni mają rozum , a inni tylko "mięśnie"
~szuger53 7-04-2014 18:51
mięśniaka umieścić razem z psami niech nie dopuszczają do niego nikogo.
~hd 7-04-2014 19:00
Dobrze,że Policja gryfowska oraz Fundacja i weterynarz podjęli jednomyślnie decyzję o zabraniu piesków.W telewizji widzi się przypadki znęcania się nad zwierzętami i władze twierdzą że nic się nie dzieje.Była niedawno w telewizji głośna sprawa pani,która miała ok,100 psów z głodu zagryzały się i nikt nie reagował,a weterynarz twierdził że pieski mają się dobrze.Ludzie reagujcie na przypadki złego traktowania zwierząt.
~ 7-04-2014 19:44
ludzie kupują pieski bo taniej a w zamian dostają chore psiaki z wadami genetycznymi które często nie dożywają roku,albo własciciel będzie często wędrował do weterynarza!! nie kupujcie piesków z pseudo hodowli!! stowarzyszenia i inne badziewia nic nie warte!! trzeba poszukać hodowli zarejestrowanej w związku kynologicznym i tylko takiej.Wydamy więcej na pieska ale mamy pewność że jest zdrowy,szczepiony itp.Takie pieski mają opiekę weterynaryjną już od urodzenia bo tego wymaga ZK.
~Dr Watson 7-04-2014 20:27
Tak tylko z ciekawości zapytam, czy te wszystkie "mięśniaki" to rzeczywiście aż tak strasznie ...... chłopaki. Bo mięśniak to chyba przerost tuszy (tudzież mózgowej) nad rozumem. I to by się chyba zgadzało. A "mięśniak" moim zdaniem powinien przez miesiąc pomieszkać w tych warunkach co te psiaki, może by mu się nieco kora mózgowa odbudowała w tę bardziej pozytywną stronę. Ale gwarancji nie daję.
~Quincy 8-04-2014 11:34
Pochwalam jednomyślne działanie służb, co powinno mieć miejsce w całym kraju i na całym świecie. Ludzie widzący, że ktoś źle traktuje zwierzęta lub wskaże miejsca, gdzie traktowane są one źle, może zadzwonić na policję, złożyć doniesienie anonimowo, albo poprosić policję o niewyjawianie swojego nazwiska. To pozwoli na skuteczną eliminację takich zjawisk. Przyjrzyjmy się organizacjom non profit w Stanach; tzw. SPCA (programy wyświetlane w programie telewizyjnym "policja dla zwierząt w Houston..." na Animal Planet). Walczą "do upadłego", by ratować zwierzęta, zbierają dowody, by sprawcy okrutnego znęcania się nad zwierzętami zostali srogo ukarani; trafili za kratki. Ludzie muszą oduczyć się traktowania zwierząt, jak rzecz, tylko jako żywe stworzenia, za które ponoszą pełną odpowiedzialność!!
~przemko 8-04-2014 15:57
Ale 15 psów??? Trzeba mieć z głową , żeby mieć ich tyle. To do leczenia. Biedny człowiek musi byc chory.
~dani 8-04-2014 17:54
mięśniak mięśnie to masz chyba tylko od pisania na klawiaturze ....wszystkich obchodzi kogo to była posesja teraz jest wolna i możesz zamieszkać tam biedne zwierzaki odstąpią Ci te luksusy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kąpieliska pod kontrolą

Zatrzymania za wyłudzenia VAT – u

Wakacje „pod lupą” policjantów

Złodzieje grasowali na jednym z campingów – zostali zatrzymani

Uwaga na oszustów – podają się za funkcjonariusza CBŚP

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
468
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%