Zalogowanych: 21

Głogówek: HMPJS nie dla Orlika

Wtorek, 6 grudnia 2011, 19:20
Aktualizacja: 19:24
Zbierająca piłkarskie szlify ekipa Akademii Piłkarskiej Orlik Jelenia Góra odpadła w eliminacjach do Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Starszych. W turnieju eliminacyjnym, który odbył się w Głogówku widoczna była różnica klas, rywalkami jeleniogórzanek były czołowe pierwszoligowe zespoły Rolnik Głogówek i AZS AWF Katowice II.

"Orliczki" pojechały na turniej w osłabieniu (brak Julii Kwietoń i Kamili Brommer), a grupa, w której przyszło grać jeleniogórzankom była bardzo wymagająca. Pierwszy mecz, gdzie rywalkami Orlika był AZS AWF Katowice II - to nieudana pierwsza połowa w wykonaniu naszych dziewczyn, podczas której dały sobie wbić aż 8 bramek nie strzelając żadnej. W drugiej połowie gra wyglądała zupełnie inaczej i nasze zawodniczki zaprezentowały bardzo dobrą grę w obronie oraz kilka ciekawych zagrań w ataku. Efekt - jedna bramka stracona i jedna strzelona (dla naszego zespołu bramkę zdobyła Justyna Fedec). Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem AZS-u AWF w stosunku 9:1.

AZS AWF Katowice II - KS AP Orlik Jelenia Góra 9:1 (8:0)

Bramka dla Orlika: Fedec.

Skład Orlika: Justyna Zych - Dagmara Dyzio (kpt.), Agnieszka Sinica (Daria Curyło), Justyna Fedec, Agata Łabuda

Na drugi mecz - z gospodarzem rozgrywek - Rolnikiem Głogówek nasze dziewczęta wyszły z większą pewnością i długo starały się dorównywać faworyzowanym rywalkom. Nie ustrzegły się jednak błędów i do przerwy na tablicy widniał wynik 0-3. W drugiej połowie wymuszone zmiany (kontuzje Dyzio i Fedec) i gorszy okres gry pozwolił naszym przeciwniczkom na zdobycie 7 goli.

Rolnik Głogówek - KS AP Orlik Jelenia Góra 10:0 (3:0)

Skład Orlika: Patrycja Sosnowska - Dagmara Dyzio (kpt.) (Daria Curyło), Justyna Zych, Justyna Fedec (Agnieszka Sinica), Agata Łabuda.

Debiutancki udział w eliminacjach do Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Starszych to okazja do posmakowania pierwszoligowej piłki oraz zdobycie doświadczenia, które miejmy nadzieję zaprocentuje w przyszłości.

Zarząd KS Orlik Jelenia Góra pragnie gorąco podziękować sponsorom, bez których wyjazd ten byłby niemożliwy - firmom: ABC Elektroniki oraz Szelux – wyznaje Łukasz Czarnecki.