MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Hity sprzed lat dla seniorów

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 października 2017, 7:13
Aktualizacja: Wtorek, 3 października 2017, 8:58
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Pierwsza z trzech części Senioraliów 2017 za nami. W miniony weekend (30.09–1.10) pełni energii mieszkańcy Kotliny Jeleniogórskiej bawili się podczas VI Dolnośląskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Seniorów. Przesłuchania odbywały się w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Na zakończenie wystąpił zespół Five Up wraz z solistami i tancerzami.

Seniorzy rozpoczęli świętowanie w sobotnie przedpołudnie barwnym i radosnym korowodem spod kościoła "garnizonowego" na Plac Ratuszowy, gdzie otrzymali z rąk prezydenta miasta klucz uprawniający ich do władania Jelenią Górą. Dwa dni przesłuchań zespołów biorących udział w przeglądzie zostały zwieńczone koncertem "Nie liczę godzin i lat" zespołu Five Up, który wraz z solistami oraz tancerzami ze Szkoły Tańca Kurzak&Zamorski wprawił uczestników w znakomity nastrój. Na Placu Ratuszowym rozbrzmiały utwory Zbigniewa Wodeckiego, Maryli Rodowicz, Krzysztofa Krawczyka, Seweryna Krajewskiego, Dwa Plus Jeden i wielu innych artystów, których hity sprzed lat są ponadczasowe.

W przeglądzie wzięło udział 28 zespołów z całego Dolnego Śląska. Jury wyróżniło następujące kapele: Agat z Jeleniej Góry, Polanie ze Środy Śląskiej, Szymanowianie z Wiśni Małej, Jarzębina z Kobierzyc oraz Górzanie z Piławy Górnej. Były też nagrody indywidualne dla solistów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dodatkową atrakcją był występ Drzewiczan z Kostrzyna nad Odrą, który otrzymał nagrodę jeleniogórskiego koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Zwycięzcy wystąpią w najbliższą sobotę (7.10, godz. 14:00) podczas uroczystej akademii z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora, która odbędzie się w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Finałem obchodów będzie Bal Seniora zaplanowany na 14 października. Jak poinformował nas Stanisław Dziedzic, inicjator Senioraliów, miejsc na bal jest 180, a ok. 140 jest już zajętych, więc chętni mogą się jeszcze zgłaszać do siedziby związku przy ul. B. Prusa.

- Uczestnicy stwierdzili, że tegoroczna edycja Senioraliów była najpiękniejsza - powiedział Stanisław Dziedzic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Monitoring w Radomicach

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~piko 2-10-2017 18:34
Jelenia Góra radosnym miastem jest,dzięki wspaniałym uśmiechnietym Seniorom.Brawa dla pomysłodawcy seniorskiej imprezy SENIo...lIA Pana Stanisława Dziedzica.W tym roku Senio...lia były rewelacyjne pogoda też nam pomogła.
~Zdumiony 3-10-2017 14:40
Po obejrzeniu zdjęć odnoszę wrażenie, że to był turniej tańca towarzyskiego, a nie senio...lia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Trwa budowa punktu widokowego

Jest pomnik przyrody

Fundusze dla powiatu

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2134
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%