MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Hity na święcie ceramiki

Wiadomości: BOLESŁAWIEC
Czwartek, 5 sierpnia 2010, 8:06
Aktualizacja: 8:07
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Bolesławiec zaprasza wszystkich na wielkie święto ceramiki, które odbędzie się w dniach 18–22 VIII. Każdy znajdzie coś dla siebie, a wieczory uświetnią największe gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej.

Pierwszy dzień święta tj. 18 VIII (środa) upłynie pod znakiem kiermaszu ceramicznego, który ulokowany będzie w Rynku. W czwartek (19 VIII) oprócz kiermaszu podziwiać będzie można piece ceramiczne Mateusza Grobelnego, Arkady Ognia, czyli konstrukcję autorską do utrwalania ceramiki inspirowaną formą bolesławieckiego wiaduktu oraz wrak wygasłego słońca - konstrukcję ze szkła i stali do utrwalania ceramiki.

O godzinie 18:00 w Muzeum Ceramiki przy ulicy Kutuzowa odbędzie się otwarcie wystawy pt.: „ Ludzie Bolesławieckiej Solidarności”. Oprócz wernisażu zaplanowano promocję książki autorstwa M. Olczaka i Ł. Sołtysika.

Ceramiczny piątek rozpocznie giełda staroci, która odbywać się będzie w godzinach 8:00-17:00 i kiermasz ceramiki. W godzinach 12:00-19:00 działać będzie „miasteczko animacji ceramicznych”. Chętni uczestniczyć będą w warsztatach toczenia na kołach garncarskich, malowaniu i stemplowaniu biskwitów, odbędzie się konkurs na rodzinny wzór, lepieniu ceramicznego dzbana. Dla najmłodszych przewidziano zabawy plastyczne. Ponad to uczestnicy stworzą mozaikę, która przedstawiać będzie herb Bolesławca.

Ulicami miasta o godzinie 17:00 przemaszeruje Ceramiczna Parada. Pół godziny później zostanie oficjalnie otwarte Bolesławieckie Święto Ceramiki. Nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą prezentację podczas parady, przekazanie kluczy do bram miasta Bractwu Ceramicznemu oraz tłuczenie ceramicznych naczyń.

O godzinie 18:00 wystąpi Kabaret pod Wyrwigroszem. Muzyczna gwiazdą wieczoru będzie Patrycja Markowska. Na zakończenie o 23:00 na placu Piłsudskiego obejrzeć będzie można ekranizację musicalu A.L. Webera pt.: „Upiór w Operze”, którą zekranizował J. Schumacher.

Sobota (21 VIII) upłynie w gorących ceramicznych rytmach. Oprócz pozycji stałych o godzinie 13:30 podziwiać będzie można Operę Mydlaną, czyli pokaz gigantycznych baniek mydlanych w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego. Na małej scenie o godzinie 14:00 aktorzy z Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha zapraszają na spektakl dla najmłodszych pn. „ Baśń o Rycerzu bez konia”. Po bajce na scenę wkroczy trzech „amigos”, którzy rozkołyszą publiczność w gorących rytmach. Zabrzmią najpopularniejsze utwory meksykańskie i latynoskie m.in.: „La Cucaracha”, „Desperado”, "Corazon Espinado", "La Bamba", "Oye Como Va".

Wystąpią także zespoły Carmen i Taniec Orientalny Arabeska i trio gitarowe Sueńo Andaluz, grające oryginalną muzykę andaluzyjską, utrzymaną w klimacie gorącego południa.

O godzinie 12:00 w Sali Rajców Urzędu Miasta odbędzie się panel dyskusyjny pt. „ Przeszłość i przyszłość Solidarności”. O 19:00 na schodach UM zabrzmią największe hity muzyki podkasanej, czyli operetkowy szał ciał. Przed publicznością wystąpią Agnieszka Maciejewska i Mirosław Owczarek. Akompaniować im będzie Barbara Sas. Nie zapomniano o miłośnikach jazzu i o godzinie 21:00 na scenie głównej wystąpi Ceramik Jazz Quartet. Po nich wystąpi Shakin’ Dudi. Na koniec naszpikowanego atrakcjami dnia zaplanowano pokaz tańca z ogniem.

Organizatorzy ostatni dzień wspólnej zabawy zatytułowali: perfekcyjna niedziela. Od godziny 10-15 podziwiać będzie można najdłuższy stół z ceramiczną zastawą. Między 14:00 a 18:00 wystąpią młodzi bolesławianie: zespół tańca nowoczesnego Canon, Emilia Kołodziej, DJK ANA, zespół DeZeteL. Na ulicy Bankowej o 12:00 rozpocznie się Bieg Solidarności, który wchodzi w skład Europejskich Biegów Ulicznych. Ciekawą propozycja będzie bieg po schodach. Zwycięzca otrzyma ceramiczną filiżankę.

O 20:00 zagra HooDoo Band, a gwiazdą tego dnia będzie zespół Perfect. Szesnaste święto ceramiki zakończy pokaz ognistych stempelków na niebie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Porządki przy cmentarzu

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Gra Miejska w Piechowicach – 3 października

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~wow 5-08-2010 18:37
jakia obszerna zpaowiedź. super ;) chyba wybiore sie na markowska
teessi 5-08-2010 21:06
Bolesławiec to piękne (i czyste) miasto). A na stacji BP (obok dworca PKS) mają ciekawą toaletę. Coś w niej ćwierka.;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finisz remontu szpitala

Ulica Krakowska gotowa

Odkrycia w kościele

Co z szubienicą?

Alarmy bombowe

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
93
Tak
38%
Nie
53%
Nie wiem
10%