MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Hity estrady w kościółku Wang

Wiadomości: REGION
Sobota, 20 czerwca 2009, 7:54
Aktualizacja: 7:55
Autor: Angela
Fot. .....
Dziś w świątyni Wang w Karpaczu wystąpi zespół wokalny Cantino z Krakowa. Goście usłyszą utwory m.in. z musicalu „Metro”, „Kwiaty we włosach”, z repertuaru Piotra Rubika, jak i utwory autorskie i wiele innych. Na koncert zaprasza organizator – Fundacja Karkonosze – Muzyka Serc.

Zespół Cantino istnieje od lutego 2007 roku. Tworzą go uczniowie gimnazjum i technikum, których połączyła wspólna pasja: śpiewanie. Muzyka pozwala im rozwijać swoje zainteresowania i siebie.

Cantino wykonuje muzykę rozrywkową, a także religijną, m.in. utwory z repertuaru Metro, z musicalu Kwiaty we włosach, Piotra Rubika, Edyty Geppert. W swoim repertuarze mają także utwory napisane dla specjalnie dla zespołu, które znalazły się na ich pierwszej płycie.

Cantino wzięło udział w wielu festiwalach. np.: Festiwal Piosenki Religijnej Cantate Deo w Gliwicach, Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Polonia Semper Fidelis” w Dębicy, Integracyjny Festiwal Piosenki „Odkrywamy talenty” w Krakowie, Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie i Godowie, Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej w Trzebnicy, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej „Stabat Mater” w Jabłonce.

Poza występami na festiwalach koncertowali już w wielu miejscach: na Mikołowskim Rynku, w Krynicy Górskiej, w Muszynie, w Gliwicach, na krakowskim Rynku, w Nowym Sączu, w Ornontowicach, w Ustroniu Morskim, Sarbinowie, Busku Zdroju.

„Cantino” to po łacinie: „często śpiewam”. – Staramy się śpiewać tak często, jak to jest możliwe, bo śpiewaniem najchętniej wypełnilibyśmy każdą chwilę naszego życia – mówią członkowie zespołu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zobacz eksponaty z Muzeum Zabawek

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Zaczytaj się z Jelonką.com

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~mim 20-06-2009 15:22
A może warto podać godzine koncertu? A wtedy już wszystko jasne i jadę do Karpacza.
~do mim 20-06-2009 19:25
Jak czytałam na Jelonce to koncert Gratis i o 20 godz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kino samochodowe w Kamiennej Górze

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Edycja Limitowana: SEN_kartoteka improwizacje  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
737
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%