Czytających: 11861

III-liga koszykarzy: Hit kolejki dla WSTK Wschowa

Sobota, 17 grudnia 2011, 19:51
Aktualizacja: Niedziela, 18 grudnia 2011, 1:39
Koszykarze Spartakusa Jelenia Góra ulegli WSTK Wschowa 56:74 w meczu na szczycie III–ligi. Decydująca była trzecia odsłona, którą podopieczni Joanny Kawalec przegrali 8:30.

Spotkanie prowadzącego w ligowej tabeli Spartakusa z czwartą ekipą obecnych rozgrywek WSTK Wschowa lepiej rozpoczęli goście, którzy prowadzili 11:5, ale po chwili to gospodarze po 7-punktowej serii wyszli na prowadzenie. Jak się okazało były to ostatnie punkty Spartakusa w pierwszej odsłonie, która zakończyła się wynikiem 12:17. Tym samym rezultatem, ale na korzyść jeleniogórskiego zespołu - zakończyła się druga kwarta. W tej części gry wschowianie mimo prowadzenia 22:14 po chwili przegrywali 23:25.

Po zmianie stron nastąpiło "trzęsienie ziemi" w szeregach gospodarzy. Tragiczna skuteczność stała się początkiem końca w tym meczu zespołu z Jeleniej Góry. W 26. minucie WSTK po 19-punktowej serii prowadziło 48:29! Dopiero wtedy punkty Samca z akcji 2+1 i Jaszczura po rzucie za 3 pkt. zmniejszyły stratę do 13 "oczek" i to było wszystko na co było stać gospodarzy w ligowym meczu z charytatywnym akcentem. W kolejnych minutach WSTK odskoczyło i przed ostatnią kwartą na tablicy widniał wynik 37:59. W czwartej kwarcie Spartakus wyszedł ożywiony, wysoką obroną starali się zmusić rywali do błędów, ale było juz za późno na odmienienie losów spotkania, które wygrali goście 74:56, rewanżując się tym samym za porażkę na własnym parkiecie (79:82).

W trakcie meczu z WSTK Wschowa odbyła się akcja charytatywna, której celem było wsparcie Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy oddziale pediatrycznym Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. Sprzedawano cegiełki, a w przerwie meczu odbyła się licytacja gadżetów od Kajetana Kajetanowicza (mistrza Polski w rajdach samochodowych).

Następna kolejka zostanie rozegrana 7. stycznia 2012 roku. Zespół Spartakusa czeka kolejne trudne wyzwanie, w Wałbrzychu rywalem podopiecznych Joanny Kawalec będzie KK Promet.

Spartakus Jelenia Góra - WSTK Wschowa 56:74 (12:17,17:12, 8:30, 19:15)

KSW: Jaszczur 11, Milancej 10, Kiciński 8, Samiec 7, Rachmiel 7, Adamczyk 5, Tokarewicz 4, Nowicki 4, Gniadzik, Góra.

WSTK: W.Rzeszowski 31, M.Rzeszowski 19, Matuszewski 10, Jaworski 8, Zgrzebnicki 2, Kowalski 2, Nowak 2, Sanocki, Toś, Sacha.