Czytających: 9533

II-liga koszykarzy: Hit kolejki dla Stali Ostrów Wlkp.

Środa, 26 stycznia 2011, 19:53
Aktualizacja: Sobota, 29 stycznia 2011, 17:32
Wicelider rozgrywek II–ligi koszykarzy Sudety Jelenia Góra nie sprostały na własnym parkiecie trzeciej drużynie tabeli Stali Ostrów Wlkp. przegrywając 50:57. Po tej wygranej goście tracą już do nas tylko punkt.

W pierwszej części obie drużyny zdobywały punkty seriami. Po prowadzeniu 3:0 jeleniogórzanie stracili siedem punktów z rzędu, a pod koniec kwarty na boisko wszedł Łukasz Niesobski, który wyprowadził swój zespół na ponowne prowadzenie. Po 10 minutach było 14:13.

W 16 min. Sudety po raz ostatni prowadziły w tym meczu (20:19). Problem jeleniogórzan tkwił w nieskuteczności co wykorzystali przyjezdni, stopniowo wypracowując przewagę. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 24:31, po tym jak Kałowski równo z końcową syreną zdobył punkty dla gości.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od ataków gospodarzy, którzy dzięki dobrej grze Matczaka zniwelowali straty do 4 "oczek". Ostrowianie po rzucie za 3 pkt. wrócili do gry i rozpoczęli powiększanie przewagi, w 27 min. na tablicy wyników było 32:43. Wtedy na parkiecie pojawił się Czekański, kapitan jeleniogórzan zdobył w krótkim czasie 5 pkt, jednak nie pomogło to zmniejszyć strat do rywala i na ostatnie 10 minut koszykarze wychodzili przy stanie 37:50.

Goście mieli okazję na podwyższenie rezultatu za sprawą fauli zawodników z Jeleniej Góry, jednak razili nieskutecznością z rzutów wolnych (62%). Po pięciu faulach boisko musieli opuścić Czech i Wilusz. Ostatnia kwarta wygrana przez Sudety 13:7 tylko zmniejszyła rozmiary porażki. Goście zasłużenie wygrali rewanżując się w ten sposób za porażkę na własnym parkiecie, również różnicą siedmiu punktów.

W tabeli czołówka bez zmian. Mimo niespodziewanej porażki na własnym parkiecie lidera z Pleszewa (67:72 z Nysą Kłodzko) Open Florentyna pozostaje na czele (35 pkt.) przed Sudetami (34 pkt.), Stalą (33 pkt.) oraz Nysą (31 pkt.).

Focus Mall Sudety Jelenia Góra - BM Węgiel Stal Ostrów Wielkopolski 50:57 ( 14:13, 10:18, 13:19, 13:7)

Sudety: Matczak 14, R. Niesobski 12, Samiec 9, Ł. Niesobski 6, Czekański 5, Czech 4, Wilusz, Minciel, Maryniewski, Kozak.

Stal: Olejnik 13, Kałowski 9, Dymała 9, Wojciechowski 6, Zębski 5, Gruszka 4, Ptak 4, Sierański 4, Spała 3