Zalogowanych: 15

Czernica: Hit kolejki dla gości

Wtorek, 11 czerwca 2019, 7:39
Aktualizacja: 7:42
W przedostatniej kolejce jeleniogórskiej B–klasy GLKS Czernica walczył o zachowanie szans na mecz barażowy o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Zadanie nie było łatwe, bowiem ekipa z gminy Jeżów Sudecki podejmowała lidera – rezerwy Woskara. Do przerwy spotkanie układało się po myśli miejscowych, ale po zmianie stron marzenia prysły jak bańka mydlana.

Piłkarze z Czernicy w pierwszej połowie mogli mieć nadzieję na udane zakończenie sezonu (w 22. kolejce pauzują, więc był to ich ostatni mecz). W 33. minucie wynik na 1:0 otworzył Michał Zielewski i gospodarze przerwę spędzili w dobrych nastrojach w przeciwieństwie do lidera rozgrywek. W szatni ostra reprymenda od Krzysztofa Jahna podziałała mobilizująco na przyjezdnych i znacznie lepiej prezentowali się na malowniczo położonym boisku w Czernicy. W 55. minucie Mateusz Tokarz doprowadził do wyrównania, a w 63. minucie było już 1:2 - na listę strzelców wpisał się Piotr Sikora. Ostatecznie więcej bramek nie padło i goście zapewnili sobie bezpośredni awans do A-klasy. Drużynę z Czernicy wyprzedził KS Maciejowa i to ekipa z Jeleniej Góry zagra w barażu o awans.

GLKS Czernica - Woskar II Wojcieszyce 1:2 (1:0)

GLKS: Śpiewak - Korzeniowski, Mikulski (43' Wiejak), Stompór, Luch (86' Dąbrowski), Staszak, Bojarczyk, Szeszko, Dywański (46' Lesik), Skoczek, Zielewski.
Woskar: Mielniczuk - Kieryluk, Dziedzic, Maćkowiak, Stefański (60' Skorupski), Kubiak, Michałek (75' Laskowski), Sikora (89' Muckus), Słupek, Tokarz (85' Sasyn), Trela.