MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Historyczne złoto jeleniogórskiej badmintonistki!

Wiadomości: Sobótka
Poniedziałek, 23 czerwca 2014, 19:11
Aktualizacja: 19:14
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Złotem Oliwi Sochy, badmintonistki KS Chojnik Jelenia Góra zakończyły się finały XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które od piątku, 20 czerwca do niedzieli, 22 czerwca obywały się w Sobótce

- Jest to pierwszy złoty medal dla badmintonisty z Dolnego Śląska w 20 edycjach OOM. Ogromny sukces Oliwki zakończył wspaniały pełen sukcesów długi sezon dla jeleniogórskiego badmintona. Ten medal to taka wisienka na torcie, a przypomnę, że w sezonie jako klub łącznie zdobyliśmy 10 medali. Teraz cieszymy się wszyscy z pierwszego złota. Gratuluję ogromnie Oliwce. Emocje jakie dostarczyła w finale (mecz trwał 58 minut) były niesamowite - skomentował sukces naszej zawodniczki trener Adam Słomka.

- Chciałbym jeszcze pochwalić Jędrzeja Nowaka, który rywalizację w grze pojedynczej zakończył na miejscu 5-8 przegrywając awans do najlepszej czwórki turnieju i medal z kadrowiczem Polski. Jędrzej już na początku narzucił swój styl gry co sprawiło, że przeciwnik musiał walczyć o każdy punkt nie spodziewając, że zwycięstwo przyjdzie mu dopiero po ciężkim, ponad 30-minutowym pojedynku - dodał jeszcze Adam Słomka.

Jeleniogórski KS Chojnik reprezentowali ponadto: Zuzanna Napora, Kamil Słupek oraz Dominik Gerlach.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Egzaminy gimnazjalne w mieście (mimo strajku) trwają

Wsparcie strajkujących

Pożar domu w Staniszowie

Nasi szachiści trzeci na Dolnym Śląsku!

Piękna walka młodych siatkarzy

Znakomity występ młodego fightera!

Więcej na zabytki

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
565
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%