MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Historyczne złoto jeleniogórskiej badmintonistki!

Wiadomości: Sobótka
Poniedziałek, 23 czerwca 2014, 19:11
Aktualizacja: 19:14
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Złotem Oliwi Sochy, badmintonistki KS Chojnik Jelenia Góra zakończyły się finały XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które od piątku, 20 czerwca do niedzieli, 22 czerwca obywały się w Sobótce

- Jest to pierwszy złoty medal dla badmintonisty z Dolnego Śląska w 20 edycjach OOM. Ogromny sukces Oliwki zakończył wspaniały pełen sukcesów długi sezon dla jeleniogórskiego badmintona. Ten medal to taka wisienka na torcie, a przypomnę, że w sezonie jako klub łącznie zdobyliśmy 10 medali. Teraz cieszymy się wszyscy z pierwszego złota. Gratuluję ogromnie Oliwce. Emocje jakie dostarczyła w finale (mecz trwał 58 minut) były niesamowite - skomentował sukces naszej zawodniczki trener Adam Słomka.

- Chciałbym jeszcze pochwalić Jędrzeja Nowaka, który rywalizację w grze pojedynczej zakończył na miejscu 5-8 przegrywając awans do najlepszej czwórki turnieju i medal z kadrowiczem Polski. Jędrzej już na początku narzucił swój styl gry co sprawiło, że przeciwnik musiał walczyć o każdy punkt nie spodziewając, że zwycięstwo przyjdzie mu dopiero po ciężkim, ponad 30-minutowym pojedynku - dodał jeszcze Adam Słomka.

Jeleniogórski KS Chojnik reprezentowali ponadto: Zuzanna Napora, Kamil Słupek oraz Dominik Gerlach.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Większość za zmianą

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Dziewczyny z Norwida mistrzyniami

Jasełka dla seniorów

Kolizja dwóch aut

Aktywne soboty

Zagrają w siatkówkę na Walentynki

Selfie wstydliwe?

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
626
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%