MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Historia gier komputerowych w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 września 2017, 6:13
Autor: BWA
Fot. BWA
Wykład Tymona Smektały i Tomasza Wrony o historii gier komputerowych już w piątek (22.09) o godz. 18.00 w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych, przy ul. Długiej 1. Wykład wchodzi w skład projektu Sztuka i obraz.

Tymon Smektała (ur. 1977) – doktor ekonomii, publicysta, raper. Od wielu lat związany z branżą gier komputerowych. Redaktor naczelny niewydawanego już czasopisma "Click!", "Playbox". Współpracownik wydawnictwa Bauer, redaktor naczelny "CD-Action". Autor książek i artykułów naukowych z zakresu public relations i Internetu. Producent gry Dying Light we Wrocławskiej firmie Techland.

Tomasz Wrona (ur. 1980) – grafik, animator działający na pograniczu sztuki, public relations i reklamy. Znawca gier komputerowych. Autor pracy pt. „Uniwersum gier wideo”. Porusza się w obrębie popkultury, szczególną uwagę poświęca tzw. elektronicznej rozrywce.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koncert na cztery ręce

Politycy komentują wynik wyborów

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Derik 20-09-2017 7:51
UFO, MK, Prince of Persia i Another World - sama klasyka na fotce. Chyba sie wybiere....W UFO grałem w ostatnie wakacje - po raz .....a już nie wiem który. Pewne gry się nie starzeją i nie nudzą. Na MK w akademiku niejeden joy życie stracił. Eh, młodość.
~Tomek44 20-09-2017 8:13
@Derik Nieśmiertelne klasyki! Grałem w to z wypiekami na twarz ;) ostatnio zainstalowałem Another World (Dosową wersję) i byłem w szoku! ta grywalność, sposób komunikacji z graczem jest ponadczasowa! Ta gra wyprzedzała swoją epokę. Natomiast kiedy próbowałem po latach UFO odbiłem się od interfejsu z myślą że „ile ja czasu kiedyś poświęcałem na naukę obsługi programu” teraz wszystko musi być intuicyjne? Chyba zadam to pytanie Tymonowi, zobaczymy co powie. Pierwsza część to typowy wykład i to nie będzie nawet historia, a prehistoria w ujęciu akademickim, niewiele będzie miejsca na sentymenty, choć to jest najlepsze ;) Natomiast wywiad z Tymonem Smektałą, wieloletnim redaktorem CDAction to będzie moment na wspominki. Przygotuj jakieś fajne pytanie, po wywiadzie porozmawiamy
~u 20-09-2017 18:16
zapowiada się ciekawy wykład

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór

Czyżby Andrzej Duda?

Letnie Koncerty Organowe w Krzeszowie

Zaczytaj się z Jelonką.com

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
645
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%