MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Historia Festiwalu Teatrów Ulicznych w Galerii Mrocznej

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 22 lipca 2014, 8:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 lipca 2014, 8:02
Autor: Manu
Fot. Jelonka.com
Jeszcze tylko do końca lipca na rogu ulic Krótkiej i Mrocznej, w Galerii Mrocznej, można oglądać wystawę fotografii z okazji 32. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze. Ekspozycja została zorganizowana przez Teatr im. Norwida.

Na ściennej galerii, w gablotach pojawiły się plakaty ze zdjęciami dokumentującymi 30 edycji festiwalu ulicznego w Jeleniej Górze. Galeria Mroczna od pięciu lat funkcjonuje dzięki podpatrzonemu we Włoszech pomysłowi Artura Michalewskiego z firmy Art-Dom, właściciela wybudowanego budynku.

Tegoroczny program festiwalu, przygotowany przez Teatr im. Norwida, zakończył I Bieg Ludzi Teatru. Na trasie 7 km, pomiędzy Teatrem im. Norwida a Teatrem Zdrojowym Animacji w Cieplicach zmierzyli się nie tylko miłośnicy sztuki teatralnej, lecz także aktorzy oraz reżyserzy. Udział wzięło 240. miłośników teatralnych uniesień. Pierwszy linię mety przekroczył jeleniogórzanin Jerzy Ładysz. Prócz tradycyjnych kategorii wiekowych powstała również klasyfikacja dodatkowa - ludzi teatru. Zwyciężyli w niej następujący zawodnicy:

W kategorii Aktorzy Teatralni i Filmowi – I miejsce zajął aktor Teatr im. Norwida Robert Mania, II miejsce - Jacek Domański, aktor teatralny i filmowy (m.in. Mieczysław Gacek z “Plebanii”), syn Stefanii Domańskiej, pierwszej dyrektor teatru jeleniogórskiego, a na trzecim miejscu ex aequo - Aneta Wirzinkiewicz, aktorka z Teatru Nowego w Krakowie, i Anna Ludwicka-Mania, aktorka Teatru im. Norwida.

W kategorii Reżyserzy i Dramaturdzy: I miejsce - Jakub Krofta, dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek, II miejsce - Piotr Jędrzejas, dyrektor Teatru im. Norwida, a na III miejscu - Paweł Łysak, szef Teatru Powszechnego w Warszawie.

W kategorii Ludzie Zawodowo Związani z Teatrem i Filmem: I miejsce - gitarzysta Adam Jaworowicz, II miejsce - pedagog Marcin Sobaszek i III miejsce - pełniąca obowiązki dyrektora Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze Katarzyna Maczel, wokalistka i aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Poświst na "góralu"

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Laboratorium Szkła już działa!  

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~chlip 22-07-2014 10:35
Płakać się chce jak się przypomni tamte festiwale i porówna do tego co nam obecnie serwują
~ 22-07-2014 14:23
Jak tak ludzie będą bezmyślnie narzekać to jeszcze zlikwidują tę imprezę :(
~pikolo 22-07-2014 20:24
Nie wiem czym tu się chwalić. Tegoroczny festiwal to było zupełne dno. Widać to nawet było po komentarzach mieszkańców. Ta wystawa to kolejne markowanie pracy przez Teatr Norwida, mające ukryć beznadzieję oferty, jaką ten teatr raczy nas od dłuższego czasu.
~ 23-07-2014 2:18
To już od dawna nie jest teatr, tylko zwykła szopka.
~T 23-07-2014 11:35
Właśnie, że to dobry pomysł z tą wystawą.
~asd 23-07-2014 15:18
Wystawa ciekawa, oglądając zdjęcia można sobie porównać, jak nisko upadł festiwal teatrów ulicznych. Duża w tym zasługa niestety obecnego dyrektora teatru, który zrobił z festiwalu popelinę, podobnie jak z całego repertuaru teatru Norwida.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z Danutą Sadownik – jutro w Książnicy

Liga Rocka wystartowała

Rytm i Melodia wróciły!

Po Koronę Gór Polskich

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
703
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%