MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Hej, Sobótka, Sobótka…

Wiadomości: Szklarska Poręba
Czwartek, 26 czerwca 2014, 8:38
Aktualizacja: 8:42
Autor: Przemysław Wiater
Fot. Archiwum Autora
W tym roku w Szklarskiej Porębie Noc Świętojańska odbyła się z 21 na 22 czerwca w Parku Carla Hauptmanna, zwanego też parkiem Ducha Gór. Zabawa rozpoczęła się od otwarcia wystawy Ciemność i światło oraz ciekawej prelekcji dra Tomasza Mrozka, astrofizyka z Zakładu Fizyki Słońca PAN we Wrocławiu.

Świętojańskie obrzędy i zabawy odbywały się przy wtórze bębnów Sudeckiego Bractwa Walońskiego. Był wybór najlepszego wypieku świętojańskiego, rozpalenie ogniska sobótkowego, świetny koncert zaprzyjaźnionego z Domem Hauptmannów krakowskiego zespołu OFF RECORD, konkurs na najpiękniejszy wianek, tańce i pląsy, poszukiwanie kwiatu paproci i pokaz tańca ognia - fire show. Konkurs na najpiękniejsze wianki wygrała grupa szklarskoporębskich dzieci, ale uwagę zwróciły też sobótkowe kompozycje Magdy Czesnej.

Świętojańska Sobótkę prowadzili Małgorzata Bińczyk, na co dzień dyrektor SP ZOZ i Robert Pawłowski, mincerz waloński. Organizatorami święta powitania lata było Stowarzyszenie Lokalni & Niebanalni, Towarzystwo Izerskie, Sudeckie Bractwo Walońskie i Dom braci Hauptmannów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Nowy wóz dla strażaków

Woda z kranów już czysta

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~żeże 26-06-2014 23:02
Nooooo Burmistrzu! trochę przesadziłeś z tym garniturem i białą koszulą na imprę. sobótkową z ogniskiem ;))
~dr Ciepełek 27-06-2014 3:55
Ten dr Mrozek to już się skompromitował zrobieniem lunaparku z Orla i Hali Izerskiej. ZERO poszanowania dla unikatowej przyrody Gór Izerskich i Rezerwatu "Torfowiska Doliny Izery"! Ale czego oczekiwać od mieszczucha, który całe swoje życie spędził w betonie? Takim pseudonaukowcom ze szkoły gotowania na gazie udającej uniwersytet u nas dziękujemy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Giełda pod Muzeum

Ostrożnie podczas wędrówki na Okraj

Uczniowie dla janowickich Sybiraków

Kierowcy, zmiana organizacji ruchu!  

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny byc jawne?

Oddanych
głosów
264
Tak
80%
Nie
17%
Nie mam zdania
3%