MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

“Hedda Gabler” na wielkim ekranie!

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 13 czerwca 2017, 15:18
Aktualizacja: 15:19
Autor: Manu
Fot. Helios
Już w poniedziałek (19.06) o godz. 18.30, w ramach cyklu “Helios na scenie”, kino Helios (Galeria Sudecka w Jeleniej Górze przy al. Jana Pawła II 51) przeprowadzi transmisję na żywo sztuki “Hedda Gabler” autorstwa Henrika Ibsena (z polskimi napisami) z The National Theatre w Londynie.

Hedda i Tesman właśnie wrócili z podróży poślubnej i już w ich relacji nawarstwiło się wiele problemów i nieporozumień. Uwikłana w związek Hedda próbuje kontrolować ludzi wokół niej, aby poukładać swój własny świat.

- Nie wiem, jak żyć – mówi świeżo poślubiona, a już znudzona małżeństwem bohaterka wielkiego dramatu norweskiego twórcy, którego dzieła zmieniły oblicze współczesnego teatru. Nazywany mistrzem realizmu psychologicznego Henrik Ibsen (“Dzika kaczka”, “Peer Gynt”, “Wróg ludu”) stworzył sprzeciwiającą się konwenansom postać.

W spektaklu National Theatre tytułową rolę Heddy powierzono Ruth Wilson, laureatce Złotego Globu za serial “The Affair”. Reżyseruje Ivo van Hove (“Widok z mostu”).

Obsada: Kate Duchêne (Juliana), Chukwudi Iwuji (Lovborg), Éva Magyar (Berte), Sinéad Matthews (Pani Elvsted), Kyle Soller (Tesman), Rafe Spall (Brack) i Ruth Wilson (Hedda Gabler).

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chcą odwołania przewodniczącej

Udana aukcja dzieł sztuki w BWA  

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Ruszył Krokus Jazz Festiwal 2019  

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Stop marginalizacji średnich miast

Energetyczny prolog!

Celadon? Ćwiczenia z obcości w BWA

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
736
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%