MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

“Hedda Gabler” na wielkim ekranie!

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 13 czerwca 2017, 15:18
Aktualizacja: 15:19
Autor: Manu
Fot. Helios
Już w poniedziałek (19.06) o godz. 18.30, w ramach cyklu “Helios na scenie”, kino Helios (Galeria Sudecka w Jeleniej Górze przy al. Jana Pawła II 51) przeprowadzi transmisję na żywo sztuki “Hedda Gabler” autorstwa Henrika Ibsena (z polskimi napisami) z The National Theatre w Londynie.

Hedda i Tesman właśnie wrócili z podróży poślubnej i już w ich relacji nawarstwiło się wiele problemów i nieporozumień. Uwikłana w związek Hedda próbuje kontrolować ludzi wokół niej, aby poukładać swój własny świat.

- Nie wiem, jak żyć – mówi świeżo poślubiona, a już znudzona małżeństwem bohaterka wielkiego dramatu norweskiego twórcy, którego dzieła zmieniły oblicze współczesnego teatru. Nazywany mistrzem realizmu psychologicznego Henrik Ibsen (“Dzika kaczka”, “Peer Gynt”, “Wróg ludu”) stworzył sprzeciwiającą się konwenansom postać.

W spektaklu National Theatre tytułową rolę Heddy powierzono Ruth Wilson, laureatce Złotego Globu za serial “The Affair”. Reżyseruje Ivo van Hove (“Widok z mostu”).

Obsada: Kate Duchêne (Juliana), Chukwudi Iwuji (Lovborg), Éva Magyar (Berte), Sinéad Matthews (Pani Elvsted), Kyle Soller (Tesman), Rafe Spall (Brack) i Ruth Wilson (Hedda Gabler).

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiwat Moniuszko!  

Zaczytaj się z Jelonką.com

Medale dla złotych par

Już jutro wernisaż wystawy fotografii Wojciecha Milewskiego

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Trudno tak żyć!

„I ślubuję Ci…” – zaproszenie do współtworzenia wystawy

Rajd zdewastował las?

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
490
Tak
52%
Nie
43%
Nie mam zdania
5%